Дві жительки Херсонщини пішли робити кар’єру в органах влади окупантів

11 червня 2024 р. 12:58

Фото: Херсонська обласна прокуратура

(Фото: Херсонська обласна прокуратура)

Дві жительки Херсонщини пішли робити кар’єру в органах влади окупантів

Про це повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури.

У дописі йдеться про те, що за процесуального керівництва органів прокуратури Херсонської області двом жителькам регіону заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). 

За даними слідства, підозрювані 62-х та 47-ми років добровільно обійняли посади у незаконних органах влади. Одна стала так званим “заместителем начальника управления труда и соцполитики Белозерского муниципального округа”. Інша – “начальницей Управления труда и соцполитики Каланчацкого муниципального округа”. Перша на псевдопосаді організовувала та контролювала роботу відділу. У разі відсутності начальника – підбирала кадри, приймала звітність щодо їхньої роботи, вела документацію та службове листування відповідно до законодавства рф. Друга – здійснювала загальне керівництво незаконним органом влади, надавала службові доручення підпорядкованим працівникам, контролювала результати їх виконання. А також давала численні інтерв’ю для російських медіа.  

Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області та слідчими ГУ Нацполіції в регіоні.

Раніше повідомлялось про те, що судитимуть керівника відділення російського банку, який намагався провадити під час окупації Херсона “рубльову зону”. Слідством встановлено, що обвинувачений під час тимчасової окупації Херсона пішов на співпрацю з ворогом. У червні 2022 року він очолив відділення російського “Промсвязьбанку”, здійснював керівництво відділенням банку, добирав персонал. Своїми діями обвинувачений допомагав окупантам впроваджувати “рубльову зону” на тимчасово окупованій території Херсонщини. 

Також підозрюється ексреєстраторка Департаменту адмінпослуг Херсонської міськради, яка забезпечувала надходження податків до бюджету країни-агресорки.

Володимир Шкаєв

Про це пише INTENT