Юрію Шашкову загрожує до 10 років увʼязнення

Один із відомих зрадників з Херсона Юрій Шашков добровільно пішов на співпрацю з ворогом і тепер отримав від СБУ підозру в колабораційній діяльності. У 2023 році він очолив незаконну раду депутатів Скадовська, а згодом став у ній так званим “заступником голови”. За скоєний злочин йому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Відповідний текст підозри опублікований на сайті Офісу генерального прокурора.

Слідство встановило, що 47-річний херсонець Шашков Юрій Вікторович у вересні 2023 року добровільно погодився стати головою окупаційної ради депутатів Скадовська Херсонської області.

Він брав участь у роботі цього незаконного органу влади, підписував його рішення і був причетний до його реєстрації в російському реєстрі юридичних осіб.

За скоєний злочин СБУ заочно повідомила йому підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Йому світить від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, Юрій Шашков, уродженець російської Чити Забайкальською краю є одним із відомих зрадників Херсона. В 2022 році він очолив управління в окупаційному міністерстві молодіжної політики і спорту Херсонщини і став членом комітету відділення КПРФ. Але в 2023 році він перейшов до путінської «Єдиної Росії», від якої його й призначили до окупаційної ради депутатів Скадовська, проте очолював її він трохи більше одного місяця і вже в жовтні 2023 року його понизили до заступника цієї «ради».

У 2015 році Шашков балотувався до Херсонської обласної та міської рад від партії «Самопоміч». До цієї партії його привів відомий згодом зрадник Юрій Ромаскевич.

У 2020 році Юрій Шашков балотувався до Херсонської обласної та міської рад від партії «херсонці».

У 2020 році він очолив позашкільний навчальний заклад «Херсонський дитячо-юнацький клуб моряків і річковиків з флотилією» Херсонської міської ради.

Юрій Шашков – голова створеної в 2014 році громадської організації «Фонд адмірала Джона Пол Джонса» і засновник приватного підприємства «Фірма «Авто-Граф». Також він зареєстрований як ФОП з видами діяльності «Будування прогулянкових і спортивних човнів» та «Ремонт комп’ютерів і периферійного устаткування». Підприємець Шашков з 2016 року отримав договорів на загальну суму біля 1,8 млн грн.

 

Про це пише IPC Південь