Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: попереджаємо про небезпеку в Інтернеті🌐
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема — підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Поліцейські разом із колегами з інших правоохоронних органів встановлюють виконавців і замовників таких злочинів. Так, у червні поліцейські спільно зі СБУ викрили схему російських спецслужб із вербування підлітків для вчинення диверсій. неповнолітні віком від 13 до 18 років, яких росія втягнула в злочинну діяльність, затримано. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.
💡 Поради для батьків:
✅ Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
✅ Слідкуйте за онлайн-активністю в мережі та колом інтернет-знайомств;
✅ Контролюйте дотримання комендантської години;
✅ Отримавши інформацію про вербування, — повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua
💡 Поради для підлітків:
✅ Будьте обачними з незнайомцями в Інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;
✅ Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
✅ Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
✅ Передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;
✅ Отримавши пропозицію скоєння диверсій за гроші, — повідомте за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
❗️ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ❗️
Ці злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:
📌 ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
📌 ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
📌 ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі; та інші.
Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади про свій зв’язок із ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.
Про це пише
Патрульна поліція Херсонської області