З жовтня 2023 року по червень 2024 року, на лівобережжі Херсонщини в районі села Кринки, зниклими безвісти вважаються 788 українських військових.
Цю інформацію надає видання “Слідство.інфо”.
Василь, морпіх 505-го батальйону 37-ї бригади з позивним “Фартовий”, який перебував у Кринках з грудня 2023 по лютий 2024 року, зазначив, що через важку місцевість та близькість противника евакуаційні човни не завжди могли дістатися до місця.
“Багато човнів не доходило. Бувало, що бійці лежали з відірваними кінцівками до 10 днів, і човни не могли прибути. У нас був досвідчений медик, він намагався стабілізувати всіх. Тільки два не вижили. Одного разу нас травили газами, ми всі вибігли, а медика не встигли вивести, він загинув від отруєння.”
Мова йде про Ігоря Шеремета з позивним “Богомол”. Він був медиком 2-го батальйону 37-ї бригади. Його тіло залишилося на лівому березі.
“Ми намагалися виносити загиблих на берег, але як тільки човен прибував, починалися обстріли. Там багато загиблих. Десятки,” — розповідає морпіх про оборону цього села.
Командир десантно-штурмової роти однієї з батальйонів 35-ї бригади ЗСУ Денис з позивним “Єнот” повідомив, що оборона та розширення плацдарму на Кринках були необхідними, інакше росіяни намагалися б висадитись на правий берег.
Деякі учасники висадки вважають, що на початку обороняти село та розширювати плацдарм було можливо, але коли село було зруйновано дощенту, завдання утримання позицій стало для багатьох “дорогою в один кінець”. Водночас, “Слідство.Інфо” вдалося відшукати людей, які перебували в Кринках тричі.
За даними поліції, які отримали журналісти “Слідство.інфо”, з жовтня 2023-го по червень 2024-го року з Кринок вивезли та поховали 262 українських військових.
17 липня речник ОСУВ “Таврія” Дмитро Лиховій у коментарі для “Слідство.Інфо” заявив, що “Сили Оборони продовжують ведення оборонної операції на лівобережжі Дніпра в Херсонській області, включаючи район Кринок”.