Масові пожежі охопили села на окупованій частині лівобережжя Херсонщини
На тимчасово захопленій лівобережній частині Херсонщини горять численні села. Найбільших збитків зазнала Олешківська громада Херсонського району, де вогонь вже майже повністю знищив кілька населених пунктів. Пожежі поширюються і на сусідні громади. Російські окупаційні сили не допомагають місцевим мешканцям, залишаючи їх напризволяще.
Такі дані оприлюднив Центр журналістських розслідувань на основі власних джерел.
У соціальних мережах активно поширюються відео масштабних пожеж у селах лівобережної частини Херсонщини. У коментарях люди зазначають, що вогонь знищує населені пункти один за одним.
За інформацією від джерел ЦЖР, серед найбільш постраждалих є села Олешківської та сусідніх громад.
Фото: Херсонщина Кримінальна, Facebook.
«Нещодавно в одному з житлових будинків села Підстепне, що у Олешківській громаді, стався вибух і пожежа. За годину вогонь охопив вісім будинків та повністю їх знищив. Зараз горять місто Олешки та село Козачі Лагері. Половина села Солонці і частина села Саги вже знищені. Від пожеж постраждали також села Підстепне, Піщанівка і селище Пойма. Фактично, половина Олешківської громади вже у вогні», – повідомили місцеві жителі.
Мешканці села Саги, де до війни проживало близько 800 осіб, повідомляють, що уцілілими залишилися лише близько десяти будинків, а також церква і кладовище.
«Мабуть, і ці залишки невдовзі згорять, бо все ще палає», – зазначили місцеві жителі.
У охоплених вогнем селах немає допомоги від окупаційних рятувальних служб або швидкої допомоги. Жителі залишені напризволяще, адже рятувальники дістаються лише до села Раденськ, яке найбільш віддалено від Дніпра.
«Причини масштабних пожеж невідомі. Можливо, це наслідки навмисних підпалів окупантів чи результат численних вибухів. Ситуацію погіршує пекельна спека, яка вже кілька діб тримається на Херсонщині. Олешки та навколишні села стали схожими на міста-привиди, все покрилося запахом смерті», – зазначила Тетяна Гасаненко, керівниця Олешківської міської військової адміністрації.
Незважаючи на небезпеку, у зачеплених вогнем селах досі залишаються люди, здебільшого, літнього віку. Наприклад, у селі Підстепне зараз проживає близько восьми осіб.