

У Білозерській громаді діє сільський хаб, який регулярно відвідують 9-річний Максим та його 3-річний брат Ілля. Протягом трьох місяців діти соціалізуються у цьому просторі, працюють з психологом, а також беруть участь у заняттях з арттерапії та казкотерапії.
Про це інформує «Громадський вісник Херсонщини».
Разом із мамою та бабусею, діти переїхали до Білозерської громади напередодні початку масштабних воєнних дій. Бабуся Олена, яка доглядає онуків через зайнятість матері, привела їх до хабу. Через пандемію, окупацію та обстріли діти тривалий час залишались вдома, не маючи змоги спілкуватись з однолітками. Максим навчався дистанційно, а молодший Ілля зовсім не відвідував дитсадок.
Соціальна працівниця виявила, що братам потрібні допомога спеціалістів та соціалізація. Спершу хлопчики були сором’язливі, але згодом психологиня Юлія допомогла їм стати більш відкритими і розкрити свої творчі здібності.
“Якщо я не можу відвести дітей до хабу, вони дуже засмучуються і весь час чекають, коли ми знову туди підемо”, – поділилася бабуся Олена.
Ілля та Максим із задоволенням спілкуються, ліплять, малюють і створюють різні вироби своїми руками. Психологиня Юлія відзначає неабияку уяву в дітей. Наприклад, під час арттерапії Максим спочатку уявляє малюнок у голові, потім описує його і тільки після цього малює.
Казкотерапія допомагає дітям розвивати мовні навички, творчі здібності та образне мислення, збагачуючи їхній словниковий запас.
“Коли брати приходять до хабу, всі працівники їх обнімають. Також на прощання після занять. Ця щирість свідчить про те, що колектив хабу стає великою родиною для наших відвідувачів”, – зауважила психологиня Юлія.
Бабуся Олена теж щаслива за успіхи своїх онуків – покращення мовлення та зростаючу відкритість в спілкуванні. Жінка не лише відводить онуків до хабу, а й бере участь у творчих заходах разом із ними.
Білозерка.info