Через різні шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили майже 300 тисяч гривень

Жителька Херсона на маркетплейсі виклала повідомлення про продаж речей. На оголошення відгукнувся покупець, який надіслав заявниці посилання для отримання нею переказу. Жінка ввела особисті та дані своєї банківської картки і після виконання цих дій з її рахунку зникло 1750 гривень.

▶ Шановні громадяни! Ніколи не переходьте за посиланнями, які вам відправляють в особистих повідомленнях нібито для оплати або покупки товару. Така шахрайська схема – це фішинг, за допомогою якого злочинці отримують доступ до паролів та іншої особистої інформації.

64-річний херсонець у соціальній мережі перейшов за посиланням для отримання грошової допомоги, ввів дані банківської картки, після чого з його рахунку зникло 15 тисяч гривень.

▶ Вкотре нагадуємо, що інформацію про виплати необхідно брати лише з офіційних джерел. Перш, ніж виплачувати допомогу, організації проводять ретельну перевірку особи, вимагають надати довідки, інформацію про членів родини. Тож якщо ви побачили повідомлення, де для отримання грошей вам пропонується лише перейти за посиланням і ввести реквізити банківської картки – це шахрайство.

Дві літні жительки Херсона втратили кошти, коли довірилися псевдородичам, які просили позичити гроші. В обох випадках заявницям телефонували невідомі люди, які видавали себе за родичів і просили терміново переказати їм певні суми на лікування. Не перевіривши інформацію, жінки переказали на надіслані їм рахунки 11 тисяч гривень.

▶ Перш, ніж переказувати гроші, поставте людини особисті запитання, на які може знати відповідь тільки вона. А краще припніть розмову і самі перетелефонуйте людині, якій нібито потрібна допомога.

30-річний житель Херсона намагався купити авто, а натомість залишився без грошей. Чоловік хотів придбати автомобіль з-за кордону, списався з продавцем і той навіть пообіцяв самостійно пригнати автівку за умови повної оплати товару. Заявник перерахував псевдопродавцю 270 тисяч гривень, після чого той перестав виходити на зв’язок і гроші не повернув.

▶ Ніколи не перераховуйте гроші заздалегідь, а сплачуйте за товар лише після його отримання. Якщо це стосується автомобілів, то варто вимагати від продавця особистої зустрічі, відповідних документів і перевірки транспортного засобу на справність.

За всіма фактами поліція відкрила провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Якщо ви стали жертвами шахрайської схеми, необхідно звернутися до найближчого відділу поліції або зателефонувати на “102”. Також зберіть інформацію, що підтверджує факт вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківку оголошень, посилання на сайт.
Не дайте себе ошукати!

#Херсонщина #новини #шахрайство #police

Про це пише
Головне управління Національної поліції в Херсонській області

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts