Російські окупанти планують збільшити експорт зерна з Херсонської області на 30% у 2024 році
Незважаючи на посуху та неврожай, викликані відсутністю зрошення та неефективним управлінням, російські окупанти мають намір наростити експорт зернових з підконтрольних їм територій Херсонської області на 30%. Основну масу врожаю планується продавати третім країнам, тоді як місцеві аграрії не отримують належних виплат.
Так звана “голова” Херсонської області Володимир Сальдо повідомив про це міністерці сільського господарства РФ Оксані Лут, інформують кореспонденти “IPC-Південь”.
“Незважаючи на всі труднощі, агропромисловий комплекс регіону продовжує динамічно розвиватися. Зараз триває активна збиральна кампанія. Також позитивна динаміка спостерігається в експорті. Цього року обсяги вивезення зернових та олійних культур з території Херсонської області зросли на 30% у порівнянні з минулим роком”, – заявив він.
Однак Сальдо не уточнив, від якої базової цифри здійснюється це збільшення, та не назвав конкретні обсяги в тоннах.
Ці заяви пролунали за кілька тижнів після того, як сам Сальдо ввів у більшості громад лівобережної частини Херсонської області режим “надзвичайної ситуації” через посуху та загибель частини врожаю. За його словами, регіон не стикався з такими складними умовами у сільському господарстві протягом останніх 50-60 років.
Через це врожайність багатьох культур впала удвічі, але це не зупиняє російських окупантів у їхніх намірах знищити запаси херсонських елеваторів.
Відомо, що зібране на окупованих територіях Херсонської області зерно вивозиться до Росії, а пізніше перепродається третім країнам. Найчастіше крадене зерно експортується до Китаю, Індії та Туреччини. Місцеві фермери, водночас, відмовляються розраховуватися з людьми за орендовані земельні паї, стверджуючи, що у них немає грошей. Власники паїв змушені викуповувати у окупантів збіжжя, яке виросло на їхніх землях, для утримання своїх господарств. Ціна за тонну такого зерна у регіоні варіюється від восьми до десяти тисяч російських рублів.