На Херсонщині відновлено роботу мистецьких шкіл у дистанційному режимі

З початком нового навчального року на території Білозерщини функціонують дві мистецькі школи – у Чорнобаївці та Білозерці. Обидва заклади працюють дистанційно.

На скільки важливі школи мистецтв у прифронтовій зоні, чи є інтерес серед дітей, та які досягнення мають учні і викладачі – читайте в нашій ексклюзивній статті.

Відновлення української ідентичності через мистецтво

Про стан мистецької освіти в області розповіла Світлана Шевченко, головна спеціалістка управління культури Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської ОДА.

«Зараз на звільненій території правобережної Херсонщини працюють дві мистецькі школи – у Білозерці та Чорнобаївці. Перезапуск цих закладів, які фактично діють як арт-терапія для дітей, котрі постраждали від війни, є значною подією», – зазначила Шевченко.

Світлана Шевченко наголосила, що навіть дистанційна робота шкіл мистецтв є важливою для їх повного відновлення.

«Педагоги та директорки шкіл докладають великих зусиль, щоб утримати учнів і колектив. Попри обстріли, вони зберегли матеріально-технічну базу, що стане основою для повернення до офлайн-навчання. Мистецькі школи сприяють вихованню української ідентичності у молоді через культурну спадщину», – додала Шевченко.

Діти мають мотивацію навчатися у рідних школах

Про роботу Білозерської школи мистецтв розповів начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради Олександр Василенко.

«Школа працює, хоча і в дистанційному варіанті. У минулому навчальному році наші учні здобули багато нагород у мистецьких конкурсах в Україні та за кордоном. Заклад стабільно фінансується, працівники отримують зарплату, відпускні та оздоровчі», – зазначив Василенко.

Будівля школи зазнала пошкоджень від обстрілів, тому офлайн-навчання наразі неможливе. Проте заняття продовжуються у дистанційному форматі.

«Не можемо подаватися на гранти для поповнення матеріально-технічної бази, але сподіваємося, що з часом зможемо це зробити», – додав Василенко.

Школа мистецтв у Чорнобаївці стає осередком культурного опору

Про діяльність Чорнобаївської школи мистецтв йдеться від начальника відділу освіти та гуманітарного розвитку Чорнобаївської сільради Олега Касаткіна.

«У нас була дитяча музична школа, тепер вона перетворилася на школу мистецтв. Освіту в ній отримують 96 дітей, здебільшого дистанційно, викладають 10 педагогів», – сказав Касаткін.

Директорка школи Ольга Швець розповіла, що заклад працює дистанційно, учні та викладачі активно беруть участь у конкурсах. Відкрито нові класи та гуртки, зокрема з образотворчого мистецтва та хореографії.

«Ми вдячні педагогам, батькам та дітям за плідну працю на благо України», – підкреслила Швець.

Школа мистецтв у Чорнобаївці продовжує функціонувати завдяки зусиллям викладачів, як-от Лариси Верепахи, яка, попри обстріли, двічі на тиждень приїздить з Херсона, викладачки скрипки Наталі Орлової та інших.

«Наші викладачі – наші герої», – зазначає директорка.

Музика – це ліки для душі

Викладачка сольфеджіо та гри на фортепіано Наталя Заглядько працює у школі мистецтв Білозерки більше 30 років. Під час окупації вона проводила заняття вдома, щоб учні не втратили навичок.

«Наразі також викладаю дистанційно. Є учні, які знаходяться за кордоном, але продовжують навчання», – зазначила Заглядько.

Учні школи, попри відстань та війну, демонструють високі досягнення у конкурсах та фаховій підготовці.

Про всі досягнення вихованців і викладачів читайте у нашому матеріалі, щоб краще зрозуміти, наскільки важливою є роль мистецької освіти у формуванні національної ідентичності та підтримці морального духу в умовах війни.

Ми продовжуємо слідкувати за розвитком подій і підтримкою мистецької освіти на Херсонщині. Долучайтеся до нас на платформі recovery.win для дізнання про нові ініціативи та відновлення постраждалих регіонів України.

Автор: Олена Бджола

Білозерка.info

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts