Опубліковано звіт, в якому підбиті підсумки онлайн-опитування. Це дослідження базується на інтерактивній анкеті, доступ до якої отримали респонденти з бази даних дослідницької онлайн-панелі Херсонської громади.
Мета дослідження: виявлення змін у сприйнятті соціально-економічної та безпекової ситуації мешканцями Херсона.
Ключові результати:
Рейтинг проблем громади за останні півроку дещо змінився. Зростання труднощів із |продевиденням (59%, +12% порівняно з груднем 2023 року) стало значним. Також на 6% зросло занепокоєння щодо бродячих тварин (37%, +12%) і недостатньої кількості укриттів (33%, +9%). Крім того, до п’ятірки найгостріших питань увійшли «наслідки затоплення міста після підриву греблі Каховської ГЕС» та «несправедливий розподіл гуманітарної допомоги», хоча зміни в їх оцінках залишилися в межах похибки.
З інформаційних потреб важливими для херсонців залишається питання гуманітарної допомоги (36%). Зменшилась кількість тих, хто бажає отримувати більше інформації про діяльність місцевої влади: з 41% в грудні 2023 року до 34% на сьогодні.
Також спостерігається високий попит на консультації з питань працевлаштування (32%, +5% у порівнянні з груднем 2023), а також запити на компенсацію за пошкоджене під час війни майно (30%, –2%) і питання оплати комунальних послуг (27%, +3%).
У контексті відновлення до трійки пріоритетів, як і в грудні 2023 року, увійшли: відновлення зруйнованих будівель (59%, +4%), виявлення та притягнення до відповідальності зрадників і колаборантів (49%, –3%) і повернення людей до громади (43%, +2%).

Серед стратегічних напрямків розвитку виявлено три основні: розвиток малого та середнього бізнесу (77%, +3% з грудня 2023 року), розвиток промисловості (61%, –1%) та туризму й рекреації (53%, +3%).
Психоемоційний стан херсонців характеризується підвищенням тривожності (56%, +5% у порівнянні з груднем 2023 року) та почуттям розчарування (40%, +11%). Проте терміни «надія» (43%) і «очікування покращень» (43%) залишаються серед найпопулярніших словами, які описують теперішній стан справ. Також «надія» (53%) та «очікування покращень» (51%) є найвживанішими, коли херсонці думають про своє майбутнє.
Мешканці Херсона продовжують страждати від обстрілів. Ворожі дії найпільніше вражають житло. Кількість сімей, у яких було пошкоджене житло, зросла на 16% за 10 місяців (з 35% у вересні 2023 року до 51% сьогодні), а кількість пошкоджених багатоквартирних будинків або дворів, де знаходяться квартири, збільшилась на 13%.
Найбільше довіри в громаді користуються рятувальники (Державна служба з надзвичайних ситуацій у Херсоні), військові, волонтери та комунальні працівники.

Спостерігається тенденція до збільшення кількості мешканців Херсона, які не планують повертатися до міста. За останні 11 місяців цей показник зріс із 3% у липні 2023 року до 22% нині.
Повний звіт про результати дослідження доступний для завантаження.
Дослідження було проведено Благодійною організацією «Фонд громади міста Херсон «Захист» у рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні.
Зміст матеріалу представляє виняткову відповідальність Pact та його партнерів і не обов’язково відображає думки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Відтворення та використання будь-якої частини цього матеріалу в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом, можливе лише з обов’язковим посиланням на джерело.