Кадровий дефіцит окупантів у медзакладах на лівобережній Херсонщині
Окупаційні адміністрації на лівобережжі Херсонської області зіткнулися з серйозною нестачею кваліфікованих медичних кадрів. Через цей дефіцит вони змушені призначати керівниками медичних установ осіб без належної освіти чи досвіду. Основним критерієм відбору є готовність співпрацювати з російською владою.
Наталія Тимець і призначення без кваліфікації
Наприклад, про таку “головну лікарку” місцевої лікарні Наталію Тимець повідомили журналісти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела. В інтерв’ю, Тимець зізналася, що не має належного досвіду управління і очолила лікарню лише тому, що більше ніхто на це не погодився.
“Це було дуже складно, бо у сфері управління я мала мало досвіду… До цього я трохи пропрацювала в аптеці, а потім мені запропонували очолити місцеву лікарню. Не могла відмовити,” — зазначила Тимець.
Здобути досвід в аптеці
До свого призначення Тимець працювала в місцевій аптеці, де займалася приготуванням інсулінового розчину. За її словами, до окупації в лікарні працювало понад 100 спеціалістів, жоден з яких не погодився співпрацювати з окупантами.
Насильство з боку окупантів
Місцеві жителі Нижніх Сірогоз підтвердили журналістам Центру журналістських розслідувань, що російські військові знущалися над лікарями, змушуючи їх співпрацювати. Місцева жителька розповідає:
“Як тільки російські війська зайшли до Нижніх Сірогоз, вони одразу почали викрадати лікарів, катувати їх електричним струмом, бити і змушувати працювати на них. Багато хто після цього одразу виїхав на підконтрольну Україні територію.”
Тимець як кар’єристка
На місцевому рівні серед жителів є думка, що Тимець є затятою кар’єристкою. Вона вступила до партії “Единая Россия” і стала депутаткою незаконної місцевої ради. Така співпраця з окупантами викликає в багатьох сумніви щодо її справжніх мотивів.