У Одеській, Миколаївській та Херсонській областях завершилася навчально-практична програма для неурядового сектору, що охопила організаційний розвиток у сфері громадської діяльності. На базі регіональних ресурсних центрів пройшли три практичних тренінги з фокусом на проєктну діяльність, фандрейзинг та комунікацію. Загалом, програму пройшли 182 учасники, серед яких більше половини становили жінки. Близько 80% учасників — це активісти, волонтери та жителі, які тільки починають свою діяльність у неурядовому секторі. За результатами навчання розроблено кілька концепцій місцевих ініціатив, для яких триває пошук фінансування у співпраці з експертами ресурсних центрів.
25, 26 та 27 червня 2024 року Ренійський ресурсний центр організував навчальну програму для південних громад Одеської області. Протягом трьох днів у місті Татарбунари учасники отримали знання з базових елементів проєктної діяльності: від підготовки проєктних заявок до впровадження та комунікації. У навчанні взяли участь 63 особи, з яких 38 — жінки. Серед учасників були як формалізовані спільноти, так і індивідуальні активісти з різних сфер, такі як волонтерство, екологія та соціальні ініціативи. Екологічна активістка, що активно брала участь у всіх тренінгах, зазначила: «Навчання не нове для мене, але ця програма залишиться в пам’яті, оскільки всі учасники співпрацювали та вносили унікальний вклад».
В Херсонській області Білозерський ресурсний центр провів тренінги в селі Миролюбівка 17 і 24 травня, а також 5 червня 2024 року. Тематику навчання включали розробку та управління проєктами, фандрейзинг та комунікаційні стандарти. У тренінгах взяли участь 61 жінка — активістки, вчителі та представниці місцевої влади, які також займаються волонтерською діяльністю. «Працювати з відданими жінками, які готові до змін, дуже приємно. Сподіваюся, що отримані знання вони використають у своїх ініціативах», — зазначила представниця ресурсного центру.
В Миколаївській області, в місті Вознесенськ, також відбулися три тренінги на тему організаційного розвитку 15, 17 та 30 травня 2024 року. Два з тренінгів були присвячені управлінню проєктами та фандрейзингу, тоді як третій — комунікації. Участь у навчанні взяли 58 осіб, серед яких 49 жінок. Частина учасників представляла місцеву владу. Як зазначила представниця громадської організації, навчання стало вкрай актуальним, оскільки їхній колектив вперше виграв проєкт і мав труднощі в його реалізації.
За відгуками учасників, сектор громадських організацій потребує підтримки в умовах війни, зокрема, в навчанні та експертизі у пошуку ресурсів. Багато учасників взяли участь у всіх трьох тренінгах, що дало можливість розробити кілька ідей для громадських ініціатив, включаючи стратегії комунікації та пошуку фінансування. Активіст зазначив, що ідеї можуть стати основою для спільних проєктів різних зацікавлених сторін.
Громадська активістка з Херсонщини повідомила, що вже підготувала свій перший креативний проєкт на основі знань, отриманих під час тренінгу. Вона сподівається, що її проєкт отримає фінансування на реалізацію.
Для отримання правової, інформаційної, навчальної та експертної допомоги з питань діяльності неурядових організацій, активісти можуть звертатися до координаторів ресурсних центрів:
Ренійський ресурсний центр, Одеська область(на базі громадської організації «Регіональний аналітичний центр»): Марія Пісковець, 0689213861, mpiskovec64@gmail.com
Вознесенський ресурсний центр, Миколаївська область(на базі громадської організації «Агентство економічного розвитку»): Вікторія Савчук, 0665043006, savchuk@aer.net.ua
Білозерський ресурсний центр, Херсонська область(на базі громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку»): Катерина Оксенюк, 0950874860, bilozerka.center@gmail.com
Пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України