
Темою обговорення стали три ключові питання: «Облаштування технічного водопостачання у Високопільській громаді. Реформа сфери культури. Відновлення спортивних майданчиків».
На зустрічі були присутні представники місцевої влади, серед яких селищний голова Ганна Шостак-Кучмяк, секретар селищної ради Вікторія Коперко, начальник відділу ЦНАП Марина Дукальтетенко, директор КЗ «Високопільський краєзнавчий музей» Яна Гергель, директор КЗ “Центр культури та дозвілля” Оксана Пасічник, директор КЗ ДЮСША Юрій Соколянський, староста Зарічнянського округу Олександр Тетеря та головний бухгалтер КЗ Високопільська бібліотека Зоя Половінкина.

Члени групи на початку засідання згадали про основні питання відновлення громади, які вже обговорювалися на попередніх зустрічах. Ці питання стали основою для створення експертних документів:
1. Регулювання відносин між владою та громадою. Основи народовладдя.
2. Відновлення мережі доріг загального користування в громаді.
3. Створення комфортної інфраструктури (зупинки громадського транспорту).
4. Системи водопостачання: технічна вода з річки Інгулець для зрошення населених пунктів.

Інформаційна довідка: У разі, якщо проєкти відновлення водогонів і свердловин питної води реалізуються за рахунок державного бюджету, відновлення систем зрошення є новим викликом для громади. Глобальне потепління підвищило ризики для традиційного землеробства, а знищення Каховського водосховища позбавило аграріїв Херсонської області можливості зрошення. Висока мінералізація підземних вод робить їх непридатними для поливу. Єдине доступне джерело технічної води – річка Інгулець, що підживлюється водогоном з Дніпра. Населені пункти Зарічнянського, Архангельського та Іванівського старостинських округів мають можливість стати першими претендентами на облаштування системи технічного водопостачання.

Усі винесені для обговорення проблеми, котрі отримали високу пріоритетність під час опитування громадян, спочатку окреслили фахівці з відповідних департаментів, а згодом до виступів приєдналися й місцеві активісти.

Обговорюючи стратегію технічного водопостачання, учасники дійшли згоди щодо облаштування насосних станцій з використанням сонячної енергії на берегах річки Інгулець з урахуванням норм водного законодавства.

Учасники групи обговорили також шляхи реорганізації сфери культури в громаді, включно зі створенням центру культури і дозвілля з філіями у Високопіллі та Архангельському, а також культурними просторами в кожному населеному пункті.

Також обговорили відновлення спортивних об’єктів у сёлах разом із впровадженням посади спортивного інструктора. Пропозиції з цих питань будуть передані для подальшої розробки експертного документа.
Учасники семінару для громадських експертів отримали сертифікати.




Проект «Партнерство влади і громади заради відновлення «Діємо разом!» реалізується в рамках грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», фінансованого країнами-партнерами.
Галина Бахматова