На початку липня відбулося друге засідання Діалогової групи, що складається з представників влади та громади, з метою відновлення Високопільської територіальної громади. У заході взяли участь експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень (ПЦПСД). Діалогова група була створена як тимчасовий орган, який має на меті підтримку комунікації між владою та громадою, а також супровід процесів відновлення, бюджетного планування і нормотворення.

                                              

Впровадження демократичних принципів участі

В рамках попередніх домовленостей у діалогових групах першим питанням для обговорення стало регулювання взаємин між владою та громадою. Експерти Володимир Молчанов і Дементій Білий представили Дорожню карту громадської участі в управлінні, яка містить Положення про консультації з громадськості, проєкт Плану публічних консультацій та пропозиції до Статуту громади.

Завдання регламенту були схвалені після обговорення:
План консультацій складається з двох форм роботи: 1) оголошення на сайті та на офіційній сторінці громади у Фейсбук, де здійснюється збір пропозицій та зауважень, з публічними відповідями на них; 2) очні обговорення в старостинських округах у форматі круглих столів;
Ведення статистики зауважень і пропозицій від мешканців та регулярна звітність про них;
Проведення публічних консультацій з важливих тем, таких як: місцевий бюджет на наступний рік, зміни до регуляторних актів з місцевих податків і зборів, а також звіти головних розпорядників бюджетних коштів про виконання бюджетних програм за попередній рік. Ці консультації необхідно доповнити форматами громадських слухань з відеотрансляцією та можливістю запитань від громадян у чаті.

Проблеми громадської безпеки

На особливу увагу учасники зустрічі звернули на питання розмінування, яке стало нагальним у контексті безпеки громади. Це питання потребує першочергового розгляду. Проте визначення об’єктів для розмінування та виділення необхідних ресурсів не входить до компетенції місцевої влади. У зв’язку з цим, основним завданням Діалогової групи стало розроблення Дорожньої карти з підтримки розмінування територій. У документі зазначена мета – сприяння розмінуванню земель громади. Заплановані заходи включають підготовку та розсилку листів до міжнародних організацій, підписання меморандумів і закупівлю необхідного обладнання для розмінування з подальшою передачою його відповідним державним структурами.

Створення робочих місць

Багато учасників діалогової групи висловили думку про необхідність створення багатопрофільного переробного підприємства, яке зможе реалізувати продукцію завдяки відновленню роботи залізниці. Експерти ПЦПСД, вивчаючи цю проблему, запропонували Дорожню карту для розвитку переробно-збутових кооперативів, які можуть бути організовані як неприбуткові організації. Серед запланованих кроків – пошук зацікавлених мешканців для створення кооперативів, проведення установчих зборів, а також допомога в реєстрації та підтримка активності зареєстрованих організацій.

Проект «Партнерство влади і громади заради відновлення «Діємо разом!» реалізується в рамках грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», що адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», фінансованого країнами-партнерами.


Автор: Галина Бахматова

Громадський вісник Херсонщини

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts