У той час, як увесь світ спостерігав за велозмаганнями у Франції під час щорічної спортивної події “Тур де Франс”, українець Сергій Краснов подолав подібний шлях у своїй країні. Новокаховець пройшов 3500 кілометрів маршрутом “LaGrandeBoucle” через 21 етап, збираючи кошти для жителів Херсонської області, які втратили свої домівки через війну. Деталі у ексклюзивному матеріалі Інтента.

Дитяче захоплення переросло у професійне хобі

Сергій Краснов, майстер спорту України з велоспорту

У віці 55 років Сергій Краснов розповідає, що його захоплення велоспортом почалося у його батьківщині у Новій Каховці. Після того, як провів там частину свого життя, він звернув увагу на велоспорт та вирішив зануритися в цей вид спорту. Це захоплення перетворилося на незриму частину його життя, і він активно брав участь у тренуваннях та змаганнях як в Україні, так і за її межами.

Сергій Краснов

Незалежно від паузи у 15 років, Сергій Краснов швидко досяг успіху у велоспорті, ставши майстром спорту України та витримавши нормативи як аматор на рівні професіоналів. Він активно займався цією галуззю та брав участь у різних змаганнях як українського, так і європейського масштабу, збираючи нагороди та кубки.

Медалі та кубки Сергія Краснова

“Це моє хобі, але я ставлюся до цього дуже професійно. У мене є тренер, відповідне обладнання та аксесуари. Я знаю, як робити це правильно, зручно та безпечно. Я не ризикую травмуватися та завжди готуюся до змагань відповідально, користуючись власним досвідом. Любов до велосипеда з дитинства не зникла – лише чекала на свій час, щоб повернутися”, – зазначає Сергій.

Благодійний велопробіг “Тур де Франс Україна”

“Тур де Франс Україна”

Проєкт “Тур де Франс Україна” став унікальним досвідом для велосипедиста. Сергій Краснов ніколи раніше не підтримував подібні ініціативи й це було для нього новим викликом. Цей довгий шлях він обрав, щоб допомогти переселенцям з Херсонської області.

“Нова Каховка була під окупацією з перших годин, і мої рідні там зазнали цього впродовж певного часу. Я знаю безпосередньо, які випробування пережили ЯВПО. Наприклад, моя мати залишила усе нажите за 76 років і виїхала на слобідську територію з небагатою сумкою. Таких людей багато – десятки тисяч… Держава мала б допомагати цим переселенцям, але зараз ці допомоги скорочуються. Тому важливо не забувати про них та допомагати, як можна. Вони починають своє життя з нуля”, – пояснює Сергій.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми та допомогти своїм землякам, Сергій об’єднав волонтерство з велосипедним спортом. Він відтворив маршрут Тур де Франс, провівши 8 місяців на підготовку до цього виклику.

“Я стартував уже 29 липня, одночасно з французькими спортсменами. Я готувався до спеки та пересувався, п’ючи багато води та харчуючись правильно. Мою маршрутну подорож супроводжувала машина для технічної допомоги, що створило комфортні умови для мене під час подорожі”, – розповідає Сергій.

Маршрут благодійного велопробігу

За 23 дні проїздивши 3500 кілометрів через 21 етап, Сергій зафіксував маршрут, адаптуючи його до умов “Тур де Франс”.

Наразі Сергій відпочиває, але не виключає можливості повторити або допомогти іншим спортсменам у реалізації подібних проєктів у майбутньому.

Робота над цим матеріалом стала можливою завдяки проєкту Fight for Facts, що реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

INTENT

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts