Одеса, Україна – У Чорному морі в районі Одеси спостерігається значне збільшення чисельності риби, що, ймовірно, пов’язано з руйнуванням Каховської ГЕС.
Про це повідомив Владислав Балінський, керівник громадської організації “Зелений лист” та еколог.
“За весь час моїх спостережень з початку 2000-х років, такої кількості кефалі я тут ще не бачив. Кефаль у Чорному морі – це щонайменше шість видів риби, з яких лобан є найбільшим”, – розповів Балінський.
За його словами, популяція бичків в Одеській затоці теж активно відновлюється після екологічного лиха, спричиненого підривом греблі Каховської ГЕС.
Однак еколог попереджає про виявлення в деяких організмах високих концентрацій іонів важких металів, пестицидів та інших токсичних речовин.
“Це свідчить про довгострокові наслідки дії на Каховську ГЕС. Крім того, постійний викид різних відходів ускладнює екологічну ситуацію в Одеській затоці. Тому я рекомендую утриматися від вживання місцевих мідій та рапанів”, – підсумував еколог.
Ключові події та коментарі
- 6 червня 2023 року – Російські військові підірвали Каховську ГЕС, що призвело до затоплення 600 км² території Херсонщини. У населених пунктах вище греблі виникли перебої з питною водою.
- Оцінка ООН – Збитки, завдані руйнуванням греблі, оцінюються у майже $14 мільярдів.
- Іван Мойсієнко – У червні бачив проростки верби, які за кілька місяців виросли до понад два метри.
- Супутникові знімки – Показують, що значна частина Каховського водосховища знову покрита водою, вперше за 70 років там спостерігається водопілля.
- Анна Куземко – Біолог прогнозує, що на місці колишнього Каховського водосховища буде формуватися заплавна рослинність.
- 5 серпня 2024 року – Відбулася зустріч представників Міністерства культури та інформаційної політики України з бюро ЮНЕСКО, Інститутом археології та Національним заповідником “Хортиця” для обговорення археологічних досліджень на постраждалих територіях після підриву Каховської ГЕС.
Таким чином, ситуація з відновленням рибних популяцій в Чорному морі викликає як оптимізм, так і занепокоєння, з урахуванням високого рівня забруднення води та її довгострокових наслідків.