Родина є одним із основних джерел емоційної підтримки для дітей та дорослих. Однак, іноді у них виникають конфлікти, непорозуміння або навіть відчуження. Варто зазначити, що навіть у часи складних стосунків кожна криза може стати можливістю для особистісного зростання, позитивних змін та зміцнення зв’язків. У важкі моменти важливо шукати сили для підтримки одне одного та взаєморозуміння.
Зрада – це дії, які підривають довіру і викликають емоційний біль у відносинах. Це було важливим моментом у житті клієнтки бригади психологічної допомоги, Ганни*, яка звернулася за підтримкою.
Під час окупації Ганна з чоловіком ухвалили важливе рішення: їй з тяжкохворою дитиною потрібно виїхати на підконтрольну Україні територію. Хоча виїзд породжував ризики, залишитися на окупованій території було ще небезпечніше. Тож Ганна вирушила в нове життя.
Після переїзду жінка облаштувалася в новому місті, знайшла житло і роботу, організувала лікування дитини. Життя поступово почало приймати звичний ритм, але Ганна відчувала великий біль через розлуку з чоловіком.
Водночас, її чоловік залишався в окупації і намагався підтримувати зв’язок з дружиною і дитиною. Проте, одного вечора він зізнався, що має нові стосунки. Ця новина стала несподіваним і важким ударом для Ганни.
Жінка пережила сильний шок і не могла прийняти нову реальність. Вона замкнулася в собі і плакала тижнями, сумуючи за стосунками, але зрештою зрозуміла, що така поведінка негативно позначається на її дитині, яка також потребувала уваги. За цей час в її житті почали з’являтися темні думки.
Одного дня, прибираючи квартиру, Ганна випадково познайомилася з сусідкою, яка порадила їй звернутися до організації «Білозерський центр регіонального розвитку» за психологічною підтримкою. І жінка вирішила спробувати.
Вранці, рішуче налаштована, вона зателефонувала і розповіла свою історію. Спочатку трапилася перша хвиля емоцій: сльози, образи, біль, але з часом Ганна почала формулювати нові питання: «Як жити далі? Як впоратися без чоловіка?»
Під час перших сеансів вдалося стабілізувати її психоемоційний стан. Психолог допоміг Ганні скласти план дій на найближчі дні, щоб повернути до звичного ритму життя. Це включало прості завдання: дотримання розпорядку дня, дихальні вправи, прогулянки в парку.
Під час наступних зустрічей Ганна обговорила свої страхи щодо відсутності підтримки чоловіка та відчуття безпорадності. Важливою частиною психотерапії стало спрямування клієнтки до нових горизонтів. Завдяки консультаціям вона почала працювати над планом дій, який зміг би підвищити її впевненість та відповідальність за власне життя.
У процесі роботи Ганна зрозуміла, що покладалася на партнера, коли самостійно брала на себе важливі рішення та фінансові зобов’язання. Однак, уявлення про його відповідальність за родину виявилося хибним, а справжня опора завжди була в самій жінці.
Зрада, особливо в умовах стресу, може завдати серйозної шкоди психічному стану особи. Ганна пройшла через емоційний кризис, який спровокував глибоке переосмислення свого життя. Завдяки своєму зверненню за психологічною допомогою, жінка не лише стабілізувала свій стан, але й почала новий етап у житті.
Підготувала
Інна Корміленко,
психологиня ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»
🟦Проєкт «Психосоціальна підтримка жінок та дівчат з деокупованих громад Херсонщини» реалізується завдяки співпраці ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» з HIAS Ukraine у рамках Фонду реагування на надзвичайні ситуації.
*Ім’я героїні історії змінено на її прохання
*Фото Сanva