У Таврійській громаді окупанти відкрили незаконну школу
У Чорнянці, що в Каховському районі Херсонської області, було відкрито незаконно створену «Чернянську школу» на базі місцевого ліцею. Директором закладу призначено 36-річну вчительку англійської мови Вікторію Жданову, яка під час окупації виїхала до Польщі, але потім повернулась і стала співпрацювати з окупантами.
Цю інформацію поширив Центр журналістських розслідувань.
Ситуація з новоствореною школою
Про відкриття незаконної школи повідомили місцеві окупаційні пабліки, зазначивши, що заклад може вмістити до 250 дітей. У російському реєстрі юридичних осіб школу було зареєстровано 16 серпня 2024 року.
На чолі училища стала Вікторія Жданова, народжена 29 серпня 1988 року. Вона є уродженкою та мешканкою Чорнянки, де раніше викладала англійську мову в місцевому ліцеї.
Повернення та співпраця Вікторії Жданової
Як повідомляють джерела ЦЖР, після початку окупації Жданова виїхала до Польщі, де отримала статус біженця. Пізніше вона повернулася в Чорнянку та пішла працювати вчителькою до незаконно створеної школи в Новій Маячці сусідньої Ювілейної громади. Разом з нею до цього закладу перейшли й інші вчителі з Чорнянського ліцею: 65-річна Світлана Овчарова, вчителька математики, та 30-річний Сергій Кабанчук, вчитель інформатики та фізичної культури.
Інші вчителі, які долучилися
До викладацького складу «Чернянської школи» також увійшли такі вчителі:
- Наталія Федотова, вчителька початкових класів, народжена 13 січня 1970 року
- Валентина Добровольська, заступниця директора ліцею, народжена 23 вересня 1956 року
- Леся Нездропа, вчителька англійської, народжена 1 травня 1957 року
- Олена Пархоменко, вчителька початкових класів, народжена 8 червня 1968 року
- Галина Кучеренко, вчителька початкових класів, народжена 29 квітня 1957 року
- Павло Овчаров, колишній вчитель математики
- Юлія Горобець та інші.
Коментар начальника Таврійської міської військової адміністрації
Микола Різак, начальник Таврійської міської військової адміністрації, зазначив, що Чорнянський ліцей став першим захопленим навчальним закладом у цій громаді з початку повномасштабної війни.
«Загарбникам вдалося відкрити школу в нашій Чорнянці, але вони не змогли робити цього в селі Кам’янка, незважаючи на всі свої спроби», — сказав Різак.
Теги: біженець, Лівобережжя, окупація, Таврійська громада, Херсонщина, Чорнянка, школа