З початком конфлікту у Високопіллі перестали функціонувати дитячі садки, школи та культурні заклади. Однак питання розвитку і спілкування дітей залишалося на першому місці. За словами завідувачки краєзнавчого музею Високопілля Яни Гергель, саме це спонукало їх до створення кімнати тактильного та комунікативного розвитку.
Місцева ініціативна група здобула перемогу у конкурсі грантів для груп взаємодопомоги. Спільно з культурною організацією «Кронау» вони обладнали кімнату в музеї. Також були створені необхідні санітарні умови, щоб мінімізувати рівень захворюваності серед дітей. Раніше відсутність туалету в приміщенні змушувала дітей користуватися вуличним туалетом.
Тепер, завдяки реалізації проєкту, простір стане місцем навчання для найменших відвідувачів. Чотири рази на місяць психологи консультуватимуть батьків і надаватимуть підтримку дітям. Вісім разів на місяць проводитимуться заняття з хореографії, три рази на місяць представники ДСНС організовуватимуть тренінги з безпеки. Додатково заплановані уроки з розвитку моторики, композиції та малювання.
Викладачка хореографії Вікторія висловила своє задоволення новим простором: “До війни в нас працювали музичні школи, будинки творчості та культури. Зараз ці можливості зникли. Для мене це дуже зручно, бо мій кабінет поруч. Діти займатимуться зі мною, а у новому просторі відпочиватимуть. Це дуже комфортно і корисно”.
Проєкт реалізується ГО «Південна стратегія розвитку» у співпраці зі спільним офісом DCA NCA та Kirkens Nødhjelp за підтримки Гуманітарного фонду для України ООН.