На Херсонщині наразі діяло 17 установ позашкільної освіти. З них 10 надають освітні послуги дітям дистанційно, а сім — в класичному режимі. Загалом близько шести тисяч дітей отримують різні освітні послуги. Серед цих закладів – Херсонський обласний центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, де організовуються різноманітні гуртки та проводяться активні заходи і змагання, як повідомляє Суспільне Херсон.

Завідувач туристського відділу Олег Кульчицький зазначив, що центр поступово відновлюється, активізуючи діяльність гуртків та залучаючи нових вихованців.

“У нас функціонують гуртки з пішохідного та спортивного туризму, спортивного орієнтування, а також гуртки, що займаються географічним, історичним та літературним краєзнавством і декоративно-ужитковим мистецтвом. Ми маємо широкий спектр напрямків. Я часто отримую запитання: “Чи живе туризм на Херсонщині?” Розповідаю — так, він активний! Ми вдосконалюємо наші гуртки та маємо активних дітей”, — сказав Кульчицький.

Директорка центру Лариса Хабрат повідомила, що під час окупації Херсона освітня діяльність з дітьми була припинена. Проте з серпня 2023 року заклад відновив свою роботу.

“Ми відновили діяльність, сформувавши 39 гуртків та зібравши 650 дітей. В нашій команді працюють 49 педагогів, з яких 37 займаються викладанням у межах громад. Минулого року 270 дітей були з сіл, а 400 — з Херсона. Цього року ситуація змінилася — 396 дітей приєдналися до нас з області, а інші — з Херсона та закордону, зокрема 78 дітей навчаються з-за кордону”, — додала директорка.

Перед початком війни 70% навчальних програм центру були націлені на практичні заняття, розповіла Хабрат, але педагоги адаптували їх до онлайн формату.

“Ми проводили заходи онлайн, залучаючи також бабусь і дідусів для практичних завдань. Це могло бути накладання пов’язок. Також ми організовували конкурси на вишиванки та малюнки. Наразі розвиваємо не лише спортивний та туристичний напрямки, а й декоративно-ужиткове мистецтво. Діти виготовляють поробки для воїнів та створюють відео-ролики до річниці визволення Херсонщини, які викликали у нас сильні емоції”, — згадує директорка.

Частина заходів проводиться офлайн у безпечних районах області, а вихованці закладу беруть участь у змаганнях та подорожах до різних регіонів України.

“Цього року ми провели другий обласний етап гри “Сокіл Джура”. Завдяки підтримці Закарпатської ОВА діти мали можливість безкоштовно проживати та харчуватися”, — додала Лариса Хабрат.

“Я зібрав команду з Херсона, Миколаєва, Кривого Рогу, Києва, Одеси, Тернополя та Львова. херсонці з’їхалися з різних куточків України, щоб побачитися та поспілкуватися. Ми поїхали в Закарпаття, де відвідали водоспади, замки і мандрували горами. Місцеві підлітки висловлювали бажання кататися на лижах, але я наголосив, що наше основне завдання — це зустріч і спілкування”, — зазначив Олег Кульчицький.

Людмила Титаренко, методистка центру, займається навчанням дітей спортивному орієнтуванню протягом 10 років і поступово відновлює заняття офлайн.

“Ми організували заняття зі скеледрому, який був побудований в три етапи. Там є приміщення для занять та смуга перешкод з мотузок,” — додала вона.

Онлайн-заняття, які розробляють керівники гуртків, активно відвідують вихованці з різних регіонів України.

“Я вивчаю ключові події української історії, дізнаюся про національних героїв, розумію, як минуле впливає на сьогодення та майбутнє,” — розповіла учасниця гуртка “Джура” Анастасія Фенцик.

“Заняття в гуртках дозволяють розвивати важливі навички, такі як командна робота, фізична витривалість та уміння орієнтуватися в складних ситуаціях,” — додала Єлизавета, учасниця гуртка.

Лариса Хабрат підкреслила, що у заходах беруть участь не лише вихованці центру:

“Ми маємо 650 вихованців, але лише на деякі заходи приходять до півтори тисячі дітей одночасно, тому інколи бракує педагогів. Наразі у дев’яти громадах і в Херсоні працює 39 гуртків, охоплюючи 12 шкіл. Перевагу отримують громади, які активно залучають своїх дітей до навчання та змагань,” — зазначила пані Хабрат.

Працівники центру сподіваються на відновлення будівлі, яку кілька разів обстрілювали.

“Наразі в закладі немає більше 30 вікон. Шостого травня сталася руйнівна подія, внаслідок якої обвалилася покрівля однієї з прибудов. Добре, що на момент обвалу у кабінеті не було фахівців, оскільки це був клас патріотичного виховання,” — пояснила директорка.

Херсонський обласний центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді є одним з трьох обласних закладів позашкільної освіти, що продовжують свою роботу, розповів Володимир Клюцевський, заступник голови обласної військової адміністрації.

“Центр активно проводить різноманітні заходи і користується популярністю серед дітей на Херсонщині. На сьогодні функціонують 17 закладів позашкільної освіти, з них 10 працюють дистанційно, а 7 — офлайн, обслуговуючи близько шести тисяч дітей. В Херсоні діють 10 позашкільних закладів, де навчаються приблизно чотири тисячі дітей,” — підсумував Клюцевський.

фото: Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді

Місто Сонця

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts