Справа Руслана Михайлюка Дніпровським апеляційним судом буде переглянута. Суд скасував вирок Саксаганського районного суду Кривого Рогу від 27 березня 2024 року, яким Михайлюка визнали винним у державній зраді та колабораційній діяльності.

Цю інформацію оприлюднив Центр журналістських розслідувань, посилаючись на ухвалу апеляційного суду від 3 жовтня 2024 року.

На рішення суду першої інстанції подали апеляційні скарги прокурор та адвокат Руслана Михайлюка, який мешкає в селі Зарічне, що в Бериславському районі Херсонської області. Вони вважають вирок незаконним, хоча і з різних підстав.

Прокурор наголосив, що суд першої інстанції перевищив свої повноваження, додавши до обвинувачення ще один пункт – колабораційну діяльність, що не було зазначено в первісному обвинувальному акті, що є порушенням процесуального закону. Щодо покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, прокурор не мав заперечень.

Адвокат, у свою чергу, просив скасувати цей вирок, заявляючи, що обвинувачення базувалося на свідченнях осіб, які не були безпосередніми свідками подій. Він також підкреслив, що Михайлюк сам став жертвою окупантів та заслуговує на поблажливість.

Суд погодився з аргументами прокурора, вказавши, що обвинувальний акт стосувався лише державної зради. Апеляційний суд зазначив, що перший суд не мав права виходити за межі пред’явленого обвинувачення, що стало істотним порушенням кримінального процесуального законодавства.

Судді вирішили, що порушення можна виправити лише під час нової судової справи в суді першої інстанції, тому вирок буде скасовано.

Обвинуваченого залишили під вартою до 2 грудня 2024 року без можливості внесення застави.

Ухвала апеляційного суду набрала чинності з моменту її проголошення.

Як повідомляє ЦЖР, справа Руслана Михайлюка відзначалася великою складністю і тривала за участі багатьох свідків.

У березні 2022 року, коли російські війська почали просуватися до селища Архангельське, Михайлюк, за звинуваченнями, координував дії окупантів, надаючи інформацію про позиції Збройних сил України. Його дії, згідно з матеріалами справи, включали надання інформації про патріотично налаштованих жителів та супровід військових.

Він вказував окупантам на будинки підозрюваних у підтримці ЗСУ і брав участь у злочинах, таких як незаконні обшуки. За версією обвинувачення, Михайлюк навіть перевдягався у російську військову форму, щоб допомогти ворогові.

У суді були надані свідчення постраждалих. Однією з них стала вагітна жінка, чий дім був знищений вогнем за указівкою Михайлюка. Вона та її родичі зазнали затримання й катувань.

Мешканці села повідомили про викуп у 500 тисяч гривень, що вимагали від них окупанти для їхнього звільнення.

Михайлюк заперечував свою причетність до злочинів, стверджуючи, що був змушений до співпраці.

Раніше повідомлялося про заочний вирок Олені Терських, колишній депутатці з Херсонщини.

IPC Південь

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts