Фонд громади Херсона “Захист” провів онлайн-дослідження, яке має на меті визначити ставлення мешканців Херсона щодо можливості повернення до громади та виявити фактори, що можуть завадити цьому процесу.

Про це повідомляє Фонд громади Херсона “Захист”.

Дослідження проводилось у формі інтерактивної анкети, доступ до якої отримали потенційні респонденти з бази даних (дослідницької онлайн-панелі Херсонської громади).

Як показали результати, 96% опитаних мають родичів, які залишили Херсон після 24 лютого 2022 року.

Більше половини респондентів (51%) вважає, що безпечна відстань від ворога є обов’язковою умовою для повернення до міста. Серед тих, хто не проживає в Херсоні, такої думки дотримуються 46%, в той час як 55% мешканців міста поділяють цю позицію. Другою важливою умовою є відновлення контролю України над територіями, що були під її юрисдикцією на початку 2022 року, такий варіант підтримують 35% тих, хто виїхав, проти 19% — серед тих, хто залишився.

Найбільш важливими соціально-економічними чинниками для повернення є відновлення медичних установ (69%), промислових підприємств (64%), відновлення пошкоджених та знищених будівель (63%), а також повернення дошкільних та загальноосвітніх закладів до очного навчання (60%). Особливо слід зазначити, що для тих, хто перебуває поза Херсоном, ці чинники мають більшу вагу, зокрема, 80% опитаних з числа тих, хто виїхав, вважає відновлення медичних установ пріоритетним, проти 60% залишених на місці, і 64% для закладів освіти (64% до 57%) та 58% для торгівлі (58% до 42%).

Більшість респондентів (65%) вважає, що у випадку припинення обстрілів, до міста можуть повернутися від 50% до 80% його мешканців.

Опитані також висловили оптимістичніші прогнози щодо повернення населення за умови повернення України до меж 1991 року; 81% вважає, що в такому разі повернуться від 60% до 100% херсонців.

Наступне питання стосувалося особистих думок респондентів про доцільність повернення до Херсона в разі закінчення обстрілів. Загалом 79% позитивно відповіли на це питання (32% – “так”, 47% – “скоріше так”).

Основними причинами повернення названо власне житло та нерухомість (89%), наявність рідних (63%), відсутність страху відновлення бойових дій (60%), труднощі адаптації на новому місці (44%) і робота (43%). Для тих, хто не в Херсоні, важливими є також власне житло (96% проти 83% теперішніх мешканців), приємні спогади (26%) та друзі (24%).

Найзначнішим фактором, що стримує від повернення, є страх поновлення бойових дій (72%). Інші чинники включають успішну адаптацію на новому місці (68%), перспективи для дітей та рідних (59%), нову роботу (52%) і отримання нового житла (49%). Докладніше, ті, хто живе в Херсоні, деякі з цих чинників оцінюють вище, ніж ті, хто покинув місто: наприклад, успішну адаптацію (70% до 66%), перспективи для дітей (64% до 53%) та нову роботу (54% до 49%). Найбільша різниця спостерігається у страху поновлення бойових дій (82% серед тих, хто виїхав, проти 63% серед мешканців Херсона).

Більше половини (56%) опитаних зазначили, що швидше за все, повернуться всі або більша частина їх близьких. 21% зізналися, що серед їх близьких лише незначна частина розглядає можливість повернення.

Серед 182 респондентів, які не проживають у Херсоні, 56% зазначили, що планують повернутися</strong;, 24% – “скоріше планують”. 20% не мають чіткого плану повернення або не змогли висловитись. Причинами неповернення залишаються страхи, адаптація на новому місці, перспективи для дітей, нова робота та житло.

Який вигляд має парк “Херсонська Фортеця” у центрі міста та чому не варто його відвідувати – досліджуйте у нашому відео.

IPC Південь

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts