«Перед від’їздом діти відвідали один з парків Москви,» – зазначає у своєму телеграм-каналі голова окупаційної адміністрації Нової Каховки Віталій Гура. «Осінь дарує яскраві кольори, а архітектура парків вразила учнів. Вони мали можливість зафіксувати ці враження на фотографіях,» – повідомляє він.
«На початку тижня наша екскурсія завершилась,» – пише його колега з Каховки Павло Філіпчук. «Учні відвідали кілька ключових культурних локацій Москви: Красну площу, павільйони ВДНГ, музей криптографії та океанаріум Москваріум. Завдяки цій поїздці вони дізналися більше про історію регіону і всесвіт,» – додає він.
За словами представників окупаційної влади, ця поїздка стала можливою завдяки програмі «Культурна карта 4 + 85». «Дана ініціатива дозволяє близько 10 тисячам дітей відвідувати важливі культурні об’єкти і вивчати багатий історико-культурний спадок Росії,» – стверджує Філіпчук. Він також зазначив, що наступну групу дітей планується відправити до Тули, якщо надійдуть відповідні заявки.
Окупаційне міністерство культури доповнює, що під час поїздки юні мешканці Каховки та Нової Каховки також відвідали ГУМ і прогулялися вздовж набережної Москви-ріки. Невідомо, чому діти не користувалися транспортом, можливо, коштів не вистачило або їх нецелеспрямовано витратили. Втім, ключовою питанням залишається прагнення окупантів до російської асиміляції української молоді. Діти, чий світогляд лише починає формуватися, є основною мішенню для цієї політики.