ЮНІСЕФ відкрив хаб допомоги сім’ям з дітьми в Білозерському районі, що функціонує як у стаціонарному форматі, так і через мобільні виїзди. Завдяки кейс-менеджменту фахівці виявляють потреби родин в чотирьох селах, допомагаючи поліпшити їхні умови життя.

Світлана виховує двох дітей: Юлю, якій 13 років, та Єгора, якому 9. Після початку широкомасштабної війни родина змушена була покинути рідну Херсонщину й оселитися в Тернопільській області. Лише через рік вони змогли повернутися додому. Невдовзі Світлана дізналася про хаб допомоги. Відкриття цього простору відбулося майже рік тому, і з того часу діти регулярно відвідують його. Мобільна бригада, що працює в рамках хабу, щодня допомагає доставляти дітей, оскільки їхня домівка знаходиться за кілька кілометрів.

Світлана розповіла про позитивні зміни в житті своєї родини: “Єгор часто приносить додому власноруч зроблені вироби, ділилося враженнями, як вони гралися та танцювали в хабі. Йому дуже подобаються психологічні сесії з Наталією, і він навчився крутити хула-хуп і стрибати на скакалці. Тепер він став значно комунікабельнішим”.

Внаслідок війни Єгор двічі починав навчання в першому класі: спочатку в Херсоні, потім у Тернополі, а повернувшись, відразу пішов у третій клас. Хлопчику було важко освоїти матеріал за два класи, але з підтримкою батьків та занять у хабі, він зміг впоратися. Старша дочка Юля також отримує задоволення від відвідування хабу, де знайшла нових друзів, оскільки всі її товариші залишили село.

Світлана з гордістю розповідає про покращення в житті дітей: “Вони стали більш відкритими. Раніше після уроків сиділи вдома за гаджетами, а тепер активно спілкуються з нами. Ми щиро вдячні працівникам хабу, адже вони дбають про наших дітей, проявляють емпатію і доброту. Хаб також підтримує нас, батьків – я отримую консультації психолога стосовно питань, які мене хвилюють. Фахівці в хабі стали для нас бальзамом на рани, їхня команда дарує гармонію”.

Наталія, психолог мобільної бригади, зазначає, що працює з усією родиною. Діти Юля та Єгор навчаються зосереджуватися на групових заняттях і беруть участь у творчих активностях з елементами арттерапії, а також відвідують психологічні сесії, розвивальні ігри, рухливі активності та теми безпеки. Наталія наголошує на важливості участі батьків: “Я вдячна всім батькам, які знаходять час для своїх дітей і приходять разом з ними до хабу. Це підвищує настрій і батьків, які теж залучаються до занять.”

Римма, кейс-менеджер хабу, підкреслює важливість діяльності хабу та мобільної бригади: “Ми прагнемо задовольнити потреби дітей та їх сімей, які опинилися у складних обставинах і потребують допомоги. Це невід’ємна частина нашої роботи у рамках кейс-менеджменту.”

Громадська організація “Успішна жінка” у співпраці з ЮНІСЕФ за підтримки уряду Норвегії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) реалізує проєкт “Надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджмент родин з дітьми у Херсонській області, які постраждали внаслідок війни” у форматі хабів, впроваджуючи інтегровану модель психосоціальних послуг.Галина Бахматова

Громадський вісник Херсонщини

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts