Володимир Ганжа, 74-річний директор агрофірми «Сиваш», був засуджений за пособництво ворогу
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на вирок Херсонського міського суду від 5 жовтня 2024 року.
Суд встановив, що Володимир Ганжа, уродженець Верхнього Рогачика, який проживає в Новотроїцькій селищній громаді, у березні 2022 року добровільно запропонував допомогу російським військовим у розміщенні їх техніки на території своєї агрофірми.
«Ганжа надавав російським військовослужбовцям продукти свого виробництва, техніку для будівництва укріплень, а також сприяв їхньому розселенню в комунальних закладах, таких як будинок культури, спеціальна школа-інтернат та дитячий садок у селищі Сиваське», – зазначено у вироку суду.
Згодом він незаконно зареєстрував свою агрофірму в російській юрисдикції.
Свідки підтвердили його участь у співпраці з окупантами. Вони свідчили, що неодноразово бачили Ганжу з російськими військовими, а також чули його заклики до колег аграріїв щодо співпраці з ворогом.
Серед свідків також були ті, хто розповідав, що Ганжа агітував до участі в незаконному референдумі окупантів у вересні 2022 року і допомагав позбавляти волі учасників АТО.
Суд визнав Ганжу винним у пособництві ворогу відповідно до ч.1 ст.111-2 КК України. Вирок передбачає 12 років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади в органах влади протягом 15 років та конфіскацію всього майна.
У Ганжі має бути конфісковано, зокрема, 100 гектарів землі, житловий будинок, автомобіль Mercedes-Benz G350D 2019 року випуску та інше сільськогосподарське обладнання.
Вирок наразі не набрав законної сили.
Фото Володимира Ганжі зі сторінки розшуку на сайті МВС України.
Як раніше повідомляв ЦЖР, Ганжа є одним з найвпливовіших аграріїв Новотроїцької громади і депутатом селищної ради від політичної сили «ОПЗЖ». З 1982 року він очолює колгосп імені Паризької Комуни, який пізніше перетворився на агрофірму «Сиваш». Агрофірма займає майже 11 тисяч гектарів земель і має понад 200 працівників.
Ганжа також відомий своєю діяльністю в громадських організаціях, зокрема, Товаристві мисливців і рибалок «Сиваш».
Відомо, що його агрофірма володіла спеціальною технікою, що використовувалась не лише для сільського господарства, а й для елітного полювання. Однак ця діяльність виявилася на фоні зрадницької співпраці з окупантами, що викликало обурення серед знайомих та громади.
Син Ганжі, Володимир Володимирович, також перебуває під підозрою у співпраці з окупантами, будучи депутатом обласної ради від «ОПЗЖ».
Раніше повідомлялось про засудження Анжели Аблялімової, яка отримала 15 років тюрми за грабежі та оформлення паспортів РФ.