Верховний Суд України відмовився переглядати вирок Шевченківського районного суду Києва та рішення Київського апеляційного суду, які визнали Анатолія Присяжного винним у колабораційній діяльності. Прокурор оскаржив ці рішення, наголошуючи на недостатності покарання, призначеного з умовним терміном позбавлення волі.
Цю інформацію повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на постанову Верховного Суду від 7 листопада.
Як зазначається, прокурор намагався оскаржити рішення судів першої та апеляційної інстанцій, вважаючи покарання для Присяжного занадто м’яким.
Представник прокуратури стверджував, що в квітні 2022 року Присяжний уклав угоду з російською окупаційною адміністрацією щодо надання послуг з перевезення пасажирів у Херсонській області. У липні 2022 року обвинувачений добровільно взяв участь у засіданні окупаційного департаменту транспорту в місті Херсон і підтвердив свою готовність співпрацювати з ворогом.
19 липня 2022 року Анатолій Присяжний подав документи окупантам і незаконно зареєстрував свою підприємницьку діяльність у російській юрисдикції, що дозволило йому продовжити роботу під час окупації та заробляти на перевезеннях.
Однак Верховний Суд не виявив підстав для зміни вироку першої інстанції та рішення апеляційного суду. Таким чином, вирок Анатолію Присяжному залишився в силі, ставши остаточним та не підлягаючим оскарженню.
Присяжного визнано винним у колабораційній діяльності відповідно до ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Вирок включає три роки позбавлення волі з умовним терміном у два роки, без конфіскації майна. Додатково йому заборонено займати керівні та адміністративні посади протягом десяти років у будь-яких підприємствах та організаціях.
Сам Анатолій Присяжний визнав свою провину, натомість зазначив, що працювати в умовах окупації його переконав особисто міський голова Херсона Ігор Колихаєв, якого було викрадено російськими військовими влітку 2022 року.
Раніше повідомлялося, що бухгалтерка з Чорнобаївки отримала три роки умовно за фінансові порушення.