Як повідомила представниця Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Ольга Тістечок, роздача триватиме впродовж тижня. Станом на 22 листопада надійшло понад 600 заявок. З них обрано 432 фермери, які отримають більше ніж 1900 рукавів для тимчасового зберігання зерна.
“Розрахунок такий: на кожні 50 гектарів землі фермер отримує один рукав. Тобто у когось їх може бути два-три, або навіть десять,” — зазначила Тістечок.

Ольга Тістечок, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Фермерка Світлана Коваль з села Мар’янівка отримала шість рукавів для зберігання зерна, які планує використати для двох своїх господарств.
“Маю проблеми зі зберіганням та збутом, адже у нас нема водіїв, які б могли здійснювати перевезення. Коли дізналася про можливість отримати зернові рукави, заповнила заявку,” — відзначила вона.

Партія рукавів для зберігання зерна. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Юнусов зазначає, що внаслідок російських обстрілів в області на сьогодні жоден елеватор не працює, тому зернові рукави відіграють критично важливу роль для місцевих фермерів.
“Херсонський регіон є специфічним через наближення до бойових дій, і багато складів для зберігання зерна зазнали руйнувань. Отже, модульні зерносховища та тимчасове зберігання за допомогою рукавів є єдиним виходом,” — пояснив він.

Дмитро Юнусов, директор департаменту розвитку сільського господарства Херсонської ОДА. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Олексій, фермер із села Високе, отримав п’ять рукавів для зберігання зерна, три з яких призначені для його матері. Під час збору врожаю його склад був зруйнований внаслідок ракетного удару.
“Врожай потрібно якось зберігати, тому я вдячний, що нам предоставили можливість отримати ці зернові рукави.”

Фермер Олексій отримує партію рукавів для зберігання зерна. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Дана програма реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України за фінансової підтримки урядів Канади та Японії.