24 листопада 2024 року відбулося відкриття виставки в Херсоні, присвяченої Голодомору 1932-1933 років. Виставка включає фотоархіви, що документують злочини радянської влади проти українського народу.
За словами глави Херсонської міської військової адміністрації Романа Мрочка, виставка “Україна 1932–1933. Геноцид голодом” відкрилася в Центральній бібліотеці імені Лесі Українки. Зоя Федотова, завідувачка відділу обслуговування бібліотеки, поділилася, що на виставці представлені матеріали, які розкривають трагедію Голодомору. Щорічно в четверту суботу листопада Україна відзначає пам’ять мільйонів жертв, а бібліотека активно долучається до цього заходу, презентуючи тематичну літературу.
Заходи були організовані за підтримки Українського інституту національної пам’яті, Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” та Міністерства закордонних справ України. 22 листопада о 16:00 в усій країні відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання на вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Голодомор 1932-1933 років став актом геноциду, спрямованим на знищення українського народу. Радянська влада конфіскувала продукти, що призвело до смерті мільйонів людей. В окупованих територіях росіяни закликають здавати тих, хто вшановує пам’ять жертв Голодомору, намагаючись стерти згадки про цей злочин.
У червні Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” цифрував понад 1 мільйон документів з Державного архіву Миколаївської області та додав їх до онлайн-архіву. Ці документи стали джерелом для наукових праць, краєзнавчих публікацій та документальних виставок. Серед матеріалів – метричні книги, колекції листів, документи міщанських управ, адресних бюро та претур.
INTENT