Глобальна мережа журналістських досліджень відзначила фільми про злочини на Херсонщині серед найкращих розслідувань в Україні.
Global Investigative Journalism Network (GIJN) визначила 8 найкращих українських журналістських розслідувань 2024 року. Серед них — роботи Данила Мокрика (Kyiv Independent) про воєнні злочини на лівобережній Херсонщині та “Слідство.Інфо” про катування чоловіків у тюрмах Херсона під час окупації.
Документальний фільм “Слідство.Інфо” показує історії чотирьох чоловіків, які пережили катування, сексуальне насильство та жорстоке поводження від російських військових. Священник, ІТ-спеціаліст, власник кафе та колишній поліцейський діляться своїм досвідом: побиття, удари струмом, катування водою. Команда зібрала показання потерпілих, опитала свідків і провела розслідування, щоб встановити винних.
Розслідування Kyiv Independent удосконалене на воєнні злочини на окупованій лівобережній території Херсонської області. Журналісти зібрали свідчення від десятків людей, які втекли з окупації, та задокументували злочини проти цивільного населення. Команда виявила імена кількох жертв, а також осіб, причетних до катувань та вбивств.
Недавно увагу світових ЗМІ привернула робота українського фотографа Марка Івкова. Його знімок з Херсонщини потрапив до відбіркового списку найкращих фотографій року на CNN. На фото, зробленому 27 жовтня, можна побачити момент, коли українські захисники готуються до бою, демонструючи мужність та витримку в умовах війни.
Тим часом фотографія Херсонського яхт-клубу отримала перше місце в Херсонській області в фотоконкурсі пам’яток культурної спадщини “Вікі любить пам’ятки” у 2023 році.
А знімок з біосферного заповідника “Асканія-Нова”, що розміщений на тимчасово окупованій території Херсонщини, увійшов до десятки найкращих фотографій України за результатами українського етапу міжнародного фотоконкурсу “Вікі любить Землю” 2024 року.
Ірина Глухова