Володимир Сальдо, призначений “губернатор” окупованої Херсонської області, знову дав інтерв’ю російським ЗМІ, в якому невірно заявив про розвиток туристичної інфраструктури в Азово-Чорноморському кластері на тимчасово окупованих територіях.
Сальдо стверджує, що Херсонська область готова відкрити новий пункт пропуску до Криму. За його словами, попит на рекреаційні послуги у регіоні нібито значний, тому для організації туристичних потоків потрібно додаткове відкриття переходу.
Він також повідомив, що планується модернізація логістичної інфраструктури в рамках кластера, що об’єднує дев’ять регіонів Росії, зокрема окуповану частину Херсонської області. У проект входить будівництво сучасної автомобільної дороги навколо Азовського моря, яка з’єднає трасу «Таврида» у Криму.
«Мене часто питають: скільки пунктів пропуску до Криму з Херсонської області? Їх три, але можливий і четвертий. На даний момент потреби в ньому немає – це резервний варіант. Коли настане час, він буде реалізований», – зазначив Сальдо.

Реальність ситуації на окупованій Херсонщині, яку тримає у фокусі обстрілу російська армія, зовсім інша. Багато загарбників обирають для проживання прибережні пансіонати та готелі, які вже неодноразово ставали мішенню для українських військових. Перебування в таких умовах є небезпечним як для російських військових, так і для колаборантів.
Проте “губернатор” Сальдо запевняє, що туристичні можливості регіону залишаються значними: раніше, за його словами, протягом літнього сезону Херсонську область відвідувало понад мільйон туристів. Тому необхідно продовжити створення зручних маршрутів до Криму.
Однак Сальдо забув зазначити, що той мільйон туристів відвідував регіон до 2022 року, до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли туристична галузь активно розвивалася, а не зазнавала руйнувань і насильств, які принесли військові дії.
Всі ці ініціативи з боку окупантів лише надихають на корупцію, щоб вкрасти кілька мільйонів доларів на дорогах та інфраструктурі, в той час, як місцеві жителі тимчасово окупованих територій стикаються з браком основних потреб – продуктів харчування, води, роботи, медичних та освітніх послуг.