Херсонський ресторатор Юрій Лєщєнко, власник закладів під брендом “Angel”, став відомим у Скадовську, що перебуває під контролем окупантів. Чоловік відчуває себе комфортно серед російських військових, має плани на повторну окупацію обласного центру та творить вірші. Виявилося, що Лєщєнко є автором одного з варіантів гімну окупованої частини Херсонщини, який вже отримав музичне оформлення. Цю композицію виконує його близький друг Данило Санітар, також відомий у місцевих колах.

Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на матеріали російських медіа.

Зараз поет і підприємець проживає у Скадовську, проте не відмовляється від планів відкрити нові філії “Angel”. Юрій висловив оптимізм щодо повернення у рідне місто, прагнучи знову радувати мешканців смачними стравами та музичними виступами. Лєщенко сподівається на те, що Херсон знову стане російським, і місцеві підприємці зможуть знову розвивати свої справи.

У Херсоні ресторан “Angel” розташовувався на вулиці Пилипа Орлика, 18. Зі світлин у соціальних мережах можна зрозуміти, що власник не відзначався гарним смаком. Інтер’єр закладу складався з позолочених бюстів, величезних статуй та репродукцій класичних картин. Усе це могло б відповідати виразу “дорого-багато”, який використовують росіяни, що подобаються Лєщенку.

Ресторан “Angel” у Херсоні. Фото: відкриті джерела.

Лєщенко здавна демонструє свою проросійську позицію. Він покладав великі сподівання на колишнього мера Херсона Ігора Колихаєва, вважаючи, що той здатен сприяти “дружбі та братерству” між українцями та росіянами. На честь Колихаєва поет створив вітальні рядки, що починалися з:

З Днем народження, Колихаєв Ігор, місто Херсон покладає на вас надію!

До Потьомкіна шлях не близький, але зараз у нас є надія!

Гімн, написаний Лєщенком для окупованої частини Херсонщини, поки що не затверджений офіційно, однак його версія вже отримала музичне оформлення. Про конкурс на основну композицію регіону забули, хоча його завершення було заплановано на вересень 2024 року. Тодішній “губернатор” Володимир Сальдо висловив невдоволення вже наданими варіантами та заявив про намір “відредагувати текст”. Варіант Лєщенка починався з рядків:

Херсонщина, славна наша, на віки!

Вернулась ти в гавань Великої Русі!

Херсон був заснований у XVIII столітті, тоді як Київська Русь існувала набагато раніше. Тож незрозуміло, як Херсонщина могла до неї повернутися. Окрім цього, у “гімні” Лєщенка присутні дивні згадки про ангелів, Потьомкіна та “церковний передзвін”.

Поет Юрій Лєщенко (зліва) у своєму ресторані. Фото 2018 року.

Сьогодні Лєщенко веде спокійне життя в окупованому Скадовську, де ділиться з росіянами історіями про співпрацю з братами Меладзе, хоча й не досягнув такої ж популярності. Він пов’язує свої мрії про повернення до Херсона з потенційною повторною окупацією. “Хотілося б, щоб це сталося швидше, я вірю, що це станеться. Разом з вами ми ще не раз запалимо та, звичайно, заспіваємо в Херсоні”, — зазначив Лєщенко у розмові з російськими журналістами.

IPC Південь

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts