Справжнє прагнення до влади – такі свідчення на суді подали колеги про 51-річну Оксану Міняйло, колишню заступницю директора комунального неприбуткового підприємства «Білозерська лікарня» у Херсонському районі. Під час окупації жінка очолила незаконно створений окупантами медичний заклад, погрожуючи медикам примусовою ізоляцією та змушуючи їх співпрацювати з ворогом. 5 лютого Херсонський міський суд заочно призначив їй покарання.
Інформацію про це надає Центр журналістських розслідувань.
Судом було встановлено, що Оксана Володимирівна Міняйло, народжена 4 травня 1973 року в селищі Білозерка, у червні 2022 року, будучи заступницею директора лікарні, стала керівником окупованого закладу «Белозёрская центральная районная больница». Вона перебувала на цій посаді до листопада 2022 року, коли правобережну частину Херсонщини було звільнено від російських військ.
В якості доказів були використані підписані нею документи та свідчення колишніх колег.
Колишній директор лікарні зазначив, що змушений залишити територію окупації, і саме в цей час Міняйло погодилася очолити захоплену лікарню.
«Всім було відомо про її намір зайняти посаду головного лікаря. У червні 2022 року вона зверталася до окупаційного департаменту охорони здоров’я, який очолював колаборант Вадим Ільмієв, і вже 14 червня була представлена як новий «головний лікар» під контролем окупаційних властей. Спочатку вона пропонувала медикам перевестися на роботу до ворога, а коли багато з них звільнилися або взяли відпустки, почала погрожувати їм насильством», – мовиться у свідченнях.
Згідно з інформацією, до лікарні неодноразово входили озброєні російські військові у пошуках медичного обладнання, погрожуючи колегам та Міняйло.
Медсестра лікарні повідомила, що Міняйло змушувала її отримати фінансову допомогу від ворога у розмірі 10 тисяч рублів. Коли ж жінка відмовилася, їй було загрозо вправити розправу.
Інша свідок згадала, що Міняйло зв’язувалася з нею на підконтрольній Україні території, пропонуючи роботу в окупаційному медичному закладі, але вона відмовилася.
Працівниця з села Музиківка також зазначила, що місцевий гауляйтер Анатолій Лебідь вимагав у сільській амбулаторії надати документи, посилаючись на вказівки Міняйло.
Відповідно до ухвали суду, Оксану Міняйло визнали винною в пособництві державі-агресору і призначили покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати керівні посади протягом 15 років.
Справу ще не розглянуто остаточно.