У Грузії перебувають семеро колишніх в’язнів, яких насильно депортували до Росії з пенітенціарних установ Херсона. Вони вже протягом двох тижнів очікують на оформлення документів для повернення в Україну та опинилися в складній ситуації.
Про це повідомляє видання “Радіо Свобода”.
Після неправомірної депортації до Росії, ув’язнених перевезли до Криму, де, відповідно до російського законодавства, зменшили терміни покарання й відпустили без жодних документів. З Криму вони дісталися Грузії, де вже кілька тижнів намагаються оформити українські документи.
Олексій Спіцин, один з колишніх в’язнів, зазначає, що місцеві волонтери більше не можуть їм допомагати через нестачу фінансування.
“Ми всі опинилися на вулиці, немає нічого їсти, знайти роботу тут дуже складно. Ми не хочемо вдаватися до крадіжок, щоб вижити. Ми прагнемо повернутися в Україну, просто додому”, – говорить Спіцин.
Правозахисниця Анна Скрипка повідомляє, що організації, які раніше надавали допомогу депортованим українцям, наразі також потерпають від браку фінансування. Спроби отримати підтримку від українських державних органів поки не увінчалися успіхом.
“Ці люди застрягли в Грузії через бюрократичні труднощі. Ми зверталися до Міністерства закордонних справ, посольства та омбудсмена, але наразі не отримали жодної відповідь”, – говорить Скрипка.
Згідно з інформацією Міністерства юстиції, приблизно три тисячі людей залишилися в 11 в’язницях, які потрапили в окупацію з моменту масштабного вторгнення. Це установи у Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській та Херсонській областях, більшість з яких і досі під контролем ворога. Окрім цього, понад дві тисячі в’язнів були примусово вивезені до Росії, тоді як правозахисники говорять про майже три тисячі.