Цей момент кардинально змінив життя Геннадія. Другого листопада 2024 року, його домівка в Херсоні стала мішенню для російського снаряда. У цей час 62-річний чоловік перебував вдома і отримав серйозні травми. Геннадій втратив обидві ноги та одну руку, опинившись на межі між життям і смертю. Його чекав тривалий період лікування в медичному закладі та реабілітації вдома.
Попри важкі випробування, Геннадій зберіг силу духу, за що підтримує його племінник Олег. Чоловіку присвоєно першу групу інвалідності, але для отримання статусу, як особи з інвалідністю внаслідок війни, потрібна була додаткова документація. Сім’я стикнулася з труднощами в оформленні відповідної пенсії, тому звернулася за консультацією. Правову допомогу надавали юристи громадської організації «Місто Сили» у межах проєкту безкоштовної правової допомоги для жителів прифронтових територій Херсонщини.
«Зустрівшись із бідою, ми почали оформлювати пенсію для мого дядька як жертви війни. Зверталися до різних установ, але безрезультатно, тому спробували знайти юристів, які б могли допомогти у цій складній ситуації. Організація «Місто Сили» стала нам у нагоді», – розповідає Олег.
Ключовим етапом у процесі оформлення статусу є отримання висновку судово-медичної експертизи від поліції, який підтверджує, що Геннадій зазнав важких травм саме під час обстрілу. Юристи проєкту «Право на відновлення» допомогли підготувати відповідну заяву, і висновок вже отримано.
«Різниця між оформленням інвалідності і інвалідності внаслідок війни є суттєвою. Визнання особи постраждалою надає більше прав і переваг, включаючи більшу пенсію. Юристи «Міста Сили» доклали усіх зусиль, щоб допомогти цій родині», – наголосила юристка Олександра Бугера.
Процес оформлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни є тривалим. Наразі Олег відправив пакет документів до Міністерства у справах ветеранів і продовжить допомагати своєму родичу, який внаслідок війни став обмеженим у русі. Юристи «Міста Сили» й надалі консультують родину.
«Дякую за допомогу в цій ситуації, за консультування та підтримку в оформленні документів. Це підняло нам дух, адже були моменти, коли ми майже втратили надію. Дякую ще раз! Все буде добре для України», – зазначив Олег.
З початку реалізації проєкту безкоштовної правової допомоги юристи організації «Місто Сили» надали близько 700 консультацій жителям Херсонської області.
Проєкт здійснюється в рамках мультидонорської ініціативи «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)», яка фінансується німецьким Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги і реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.
Громадська організація Місто Сили (Херсон), NGO MISTO SYLY, NGO The City of Power