Руслан виріс у Херсоні, згодом переїхав до Одеси, де на початку війни вирішив захищати свою країну. В минулому він активно займався спортом.
“Займався боксом, це справді було моє захоплення. Після переїзду до Одеси продовжив тренування, освоїв кікбоксинг та бойове самбо. Навчав дітей та дорослих у боксі”, — поділився спогадами військовий.

Руслан Мерзлий під час турніру з кікбоксингу. Фото надане Русланом Мерзлим
У день вторгнення Росії Руслан прокинувся від вибуху, почувши його, дружина розбудила його. Він спочатку не повірив, але потім зателефонував друг із Херсона, який підтвердив початок війни.
“Він сказав: ‘Збирайся, війна почалася’. Спочатку я був в шоці. Дзвонив батькам, почув плач матері, вони були в жаху. Я закликав їх виїхати до Одеси, але вони опинилися в окупації”, — згадує Руслан.

Руслан з дружиною та сином. Фото надане Русланом Мерзлим
Перші дні він провів в Одесі з дружиною та дворічним сином. Його друзі почали формувати підрозділ.
“Хлопці запросили мене приєднатися до Збройних сил України. Я вирішив йти з ними, відправив жінку з сином до Польщі та пішов на фронт. Так виник підрозділ ‘Химера'”, — розповідає військовий.

Руслан на військових позиціях. Фото надане Русланом Мерзлим
Руслан поділився спогадами про військові дії, які він пережив, включаючи свій перший штурм.
“Це було надзвичайно важко і страшно. Ми штурмували водокачку в області. Втрата близького друга, нашого побратима, залишила незабутній слід”, — говорить Руслан.

Руслан на фоні знищеної російської техніки. Фото надане Русланом Мерзлим
11 листопада 2022 року, під час визволення Херсона, Руслан проходив реабілітацію. Його підрозділ отримав поранення під час боїв.
“Липень був особливо важким. Лише десятеро з нас залишилося в строю, інші були поранені. Коли дізналися про визволення Херсона, ми були на реабілітації в Одесі, але мріяли повернутися”, — згадує Руслан.

Руслан біля знаку на в’їзді до Херсона. Фото надане Русланом Мерзлим
Після звільнення Херсона він поспішив до батьків. Спочатку, побоюючись, що їх забрали, дізнався, що вони на площі, щоб повідомити новини про стан.
“Нам повідомили, що вони на площі, на деяких точках встановили ‘старлінки’. Я й сам не міг дочекатися, щоб зустрітись з ними”, — розповів Руслан.

Руслан з батьками у Херсоні. Фото надане Русланом Мерзлим
Після визволення Херсона, його бригада була перекинута на цю ділянку.
“Ми розташувались на березі Дніпра, періодично переходячи на інший бік для виконання завдань”, — зазначає Руслан.
Під час штурму Козачих Лагерів Руслан отримав поранення.
“Бої тривали чотири дні безперервно. Ми вели бій, знали, що ворог попереду, але не відступали”, — говорить військовий.

Руслан у човні з побратимами. Фото надане Русланом Мерзлим
Під час одного з боях у Руслана виникли проблеми із завершенням необхідних дій.
“Небажаючи залишатись осторонь, я вирушив на допомогу побратимам. Але в цій метушні був важко поранений. Страхи за евакуацію зростали, я опинився на відкритій території та побоювався дронів”, — зізнається Руслан.

Руслан після поранення у лікарні. Фото надане Русланом Мерзлим
З жовтня 2024 року Руслан проходить реабілітацію в Одесі і чекає на операцію.
“У процесі лікування сталися ускладнення. Очікую на операцію, щоб виправити ситуацію. Планую повернутись на службу в армії”, — підсумував Руслан.