«За збереження існуючої тенденції зростання рівня солоності, до 2030 року Азовське море може досягти рекордних показників, близьких до солоності поверхневих вод Чорного моря (17 – 18 %), що не фіксувалось з початку документованих спостережень (початок ХХ століття)», – цитує російське інформаційне агентство «Херсонское агентство новостей» Азово-Чорноморську філію Всеросійського науково-дослідного інституту рибного господарства і океанографії.
У 2024 році вчені зафіксували солоність моря на рівні 14,65 %. «Причини цього явища пов’язані з еколоічними змінами, що розпочались з будівництвом Кримського мосту», – зазначив український політик Петро Андрющенко у своєму телеграм-каналі. «У цей період змінилася течія та було заблоковано природний водообмін, що призвело до незворотних екологічних процесів, які зараз доводять Азов до катастрофи».
Зростання рівня солоності, як відзначалось раніше, стало причиною збільшення популяції медуз в Азовському морі. Вчені повідомили, що: «При середній солоності води менше 10 % медузи практично не розвиваються, тоді як підвищення до 13 % і вище сприяє їх швидкому розмноженню». Вони також зауважили, що поява медуз може призвести до зменшення запасу пелагічних риб в Азовському морі. «Медузи становлять загрозу для екосистеми Азовського моря, адже у них немає природних ворогів», – додають на інформаційних каналах.
«Море, яке було унікальним через свою малі глибини та прісноводні течії, більше не має свого первісного вигляду, – прокоментував Петро Андрющенко. – Втрачено ще одну природну екосистему, знищену тими, хто насправді не піклується про природу».
Борис ВИНОГРАДОВ, Новий день
ХЕРСОН Онлайн общественно политическое интернет издание