40-річний Олександр Корж, колишній директор комунального підприємства «Херсонський комунальний транспортний сервіс», був визнаний винним у пособництві агресору. У 2022 році він надавав транспортні засоби підприємства для перевезення російських військових і незаконно ув’язнених при будівництві укріплень. Восени того ж року Корж вкрадено 37 автобусів, які він зареєструвала в російській юрисдикції.

10 березня Херсонський міський суд виніс вирок, згідно з яким Коржу призначено 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім того, він зобов’язаний відшкодувати збитки у розмірі майже 64,6 мільйона гривень.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, суд встановив, що Олександр Корж Андрійович, який народився 29 грудня 1984 року в Олешках, добровільно співпрацював з російськими окупантами під час виконання обов’язків директора КП «Херсонський комунальний транспортний сервіс» у 2022 році.

«Корж організував ремонт російської техніки на території підприємства, забезпечував транспорт для потреб військових окупантів, включно з перевезенням російських військовослужбовців по Херсонщині та розміщенням агітації в комунальному транспорті перед незаконним референдумом 2022 року. Наприкінці жовтня 2022 року він викрав 26 маршрутних автобусів марки “Атаман” і 11 автобуса марки “Еталон”, які було незаконно переправлено на тимчасово окуповану територію», — йдеться у вироку.

Суд отримав свідчення численних працівників комунального підприємства, які детально описали дії Коржа. Вони відзначили, що він часто зустрічався з представниками окупаційної адміністрації та російськими військовими. З липня 2022 року за його наказами працівники підприємства перевозили незаконно ув’язнених з Північної виправної колонії для будівництва траншей у Миколаївській області.

«За десять днів до звільнення Херсона від російських військ окупанти побили Коржа через випадок з грошима, які він мав перерахувати працівникам», — розповів один із свідків.

Між Коржем і окупантами утворилися теплі стосунки, про що свідчили його висловлювання на адресу підлеглих про майбутнє, в якому Росія «була б домінуючою силою».

Один з працівників згадував, що на прохання Коржа він здійснював перевезення ув’язнених хворих на туберкульоз до захопленої колонії під охороною російських військових.


Олександр Корж, колаборант. Фото з соцмереж

У вироку суду зазначається, що викрадені автобуси були виявлені на лівобережній Херсонщині, про що раніше повідомив телеграм-канал Генічеськ UA. Автобуси були знайдені на території колишнього Генічеського морського порту.

Більшість із цих автобусів було придбано у 2021 році за умовами фінансового лізингу. У зв’язку з цим, до Коржа подані зустрічні позови від «Укргазбанку» та КП «Херсонський комунальний транспортний сервіс» для відшкодування збитків.

Суд визнав Коржа винним у пособництві державі-агресору за статтею 111-2 Кримінального кодексу України. Його вирок передбачає 12 років ув’язнення з конфіскацією майна та забороною займати керівні посади на 15 років.

Корж має сплатити майже 5 тисяч гривень за витрати на залучення експертів, а також відшкодувати збитки, завдані «Укргазбанку» — 50,4 мільйона гривень, та комунальному підприємству — 16,3 мільйона гривень.

Вирок наразі не набрав законної сили.

Херсон Онлайн общественно политическое интернет издание

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts