Село Станіслав у Станіславській громаді найбільше потерпає від обстрілів. В населеному пункті немає електрики, водопостачання, лікарня призупинила свою діяльність. Місцева влада закликає жителів виїжджати для збереження життя.

Відповідне повідомлення з попередженням про евакуацію мешканців було опубліковане на сторінці громади у соціальних мережах. Як зазначає видання «Гривна», на початок 2025 року в Станіславі проживало близько 1900 осіб.

Безпекова ситуація в чотирьох селах громади — Станіслав, Олександрівка, Широка Балка та Софіївка — погіршується. У березні зафіксовано 530 артобстрілів і дронових атак. Серед цивільних є один загиблий та п’ятеро поранених, 11 житлових будинків зруйновано, 82 — зазнали пошкоджень.

Найбільш страждає село Станіслав. Будинки, раніше пошкоджені, знову піддаються атакам, що робить їх непридатними для проживання. Доставка гуманітарної допомоги, питної води і засобів гігієни в село нині практично неможлива.

Відсутність світла, води та медичної допомоги

У Станіславі та Олександрівці триває важка ситуація з відновленням електропостачання. Аварійні бригади «Херсонобленерго» з жовтня 2024 року не можуть виконувати ремонтні роботи на пошкоджених лініях електропередач. Кількість зруйнованих ліній з кожним днем зростає.

Через відключення електрики виникають серйозні проблеми з водопостачанням. 8 березня внаслідок атаки дронів був пошкоджений один із дизель-генераторів, що призвело до загибелі одного з працівників. Раніше воду подавали раз на тиждень, проте тепер питання ремонту генератора є складним. Також від обстрілів страждає водопровідна мережа.

Працівники місцевого комунального підприємства «Надія» через небезпечну ситуацію вимушені були зупинити роботу. Кілька співробітників звільнилися, тому зараз є термінова потреба в слюсарях для обслуговування генераторів.

Крім того, через рішення керівництва Білозерського центру ПМСД призупинив діяльність Станіславський медичний заклад. Служби екстреної медичної допомоги не виїжджають на виклики до громади через постійні загрози з дронів та відсутність засобів радіоелектронної боротьби.

«У цій ситуації неможливо забезпечити надання всіх необхідних послуг жителям громади. Тому просимо мешканців евакуюватися в безпечні місця. Ваше перебування тут не захистить вас від небезпек. Просимо подбати про ваше життя і здоров’я!» – закликає місцева влада.

Підтримка у процесі евакуації

На сторінці громади надається контактна інформація про організації, які готові допомогти в організації евакуації навіть в умовах небезпечної ситуації.

ГО «Десяте квітня»: 0-800-332-858. Організація надає підтримку у пошуку житла, забезпеченні первинних потреб, оформленні документів і соціальних виплат, а також юридичну й психологічну допомогу.

Прихисток «Центр підтримки та захисту» у Львові: (066) 123-13-50. Пропонує тимчасове поселення з подальшою адаптацією у санаторіях та гуртожитках Львівської області й за кордоном, допомагає з оформленням фінансової допомоги та працевлаштуванням.

БФ Save Ukraine: (098) 122-11-05;
контактний водій Олександр (066) 407-93-02, (068) 003-69-60. Фонд організує розміщення родин з дітьми за кордоном, надає гуманітарну допомогу та допомогу у медицині, психології і юриспруденції.

Гарячі лінії інших благодійних організацій:

  • БО «БФ «АДРА Україна»: (050) 572-04-07,
  • ГО Helping to leave: (093) 177-64-58,
  • БО «БФ «Восток СОС»: 0-800-332-614, (099) 710-48-72,
  • ГО «Проліска»: (093) 202-22-32,
  • ГО «Сильні Бо Вільні»: (050) 887-99-28, Ігор Чорний,
  • Волонтер з Херсона Андрій Боксер: (095) 766-83-98.

Новини півдня України, Херсон, Миколаїв, Одеса, Мелітополь

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts