Процес реформування військово-лікарських комісій (ВЛК) в Україні набуває обертів, із 1 квітня всі висновки будуть складатися онлайн. Також від цього місяця закінчується реєстрація для участі в Національному мультипредметному тесті, а для певних пенсіонерів пенсії будуть перераховуватися. Детальніше про це у статті.

Оновлені правила ВЛК

Україні продовжує реформувати військово-лікарські комісії. З 1 квітня всі висновки будуть видалятися в електронному вигляді, що було повідомлено у “Кореспонденті”.

Як це працюватиме:

  • Усі направлення на ВЛК з реєстру Оберіг автоматично надходитимуть до онлайн-кабінету ВЛК.
  • Висновки комісій після оглядів військовозобов’язаних також автоматично надходитимуть в Оберіг та оперативно відображатимуться у застосунку Резерв+.
  • Постанови стосовно військовослужбовців будуть зберігатися в медично-інформаційній системі ЗСУ.
  • З листопада буде введено анонімізацію даних військовозобов’язаного під час проходження ВЛК, що означає, що лікар не буде знати, кого він оглядає.

До 5 червня 2025 року проходження ВЛК буде обов’язковим для тих військовозобов’язаних, які раніше (до травня 2024 року) були визнані обмежено придатними особами віком від 25 до 60 років, за винятком осіб із інвалідністю.

Перебронювання працівників

З 1 квітня українці, яких не перебронювали роботодавці, втратять право на відстрочку від мобілізації, повідомляє Економічна правда.

До 31 березня компанії повинні підтвердити статус критичності та перебронювати своїх працівників за оновленими критеріями. Подати списки для перебронювання можна онлайн на порталі “Дія”.

Реєстрація для НМТ

Реєстрація для участі в Національному мультипредметному тесті проводиться дистанційно. Термін реєстрації – до 3 квітня. Зареєстровані до 8 квітня матимуть можливість змінювати дані у своїх особистих кабінетах, повідомляє Факти.

Нові правила оплати лікарняних

З 4 квітня 2025 року набувають чинності нові правила оплати лікарняних. Йде мова про закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування”, що був прийнятий Верховною Радою у грудні 2024 року. Зміни стосуються оплати лікарняних як на основному місці роботи, так і на додаткових місцях зайнятості.

Згідно з новими правилами оплати лікарняних:

  • допомога у разі тимчасової непрацездатності буде надаватися як на основному місці роботи, так і на додаткових місцях зайнятості;
  • допомога під час тимчасової непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання буде виплачуватися роботодавцем у розмірі 100% середньої заробітної плати (перші 17 днів оплачуватимуться коштом підприємства);
  • якщо працівник працює ще на одній роботі, другий роботодавець оплачуватиме за свій рахунок перші 5 днів тимчасової непрацездатності.

Ліміти на перекази з картки на картку

1 квітня закінчується тимчасове обмеження на перекази грошей між картками фізичних осіб в розмірі 150 тисяч гривень.

З 1 жовтня 2024 року Національний банк України тимчасово встановив ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для переказів фізичних осіб з картки на карту (P2P, C2С). Це обмеження діє лише на вихідні перекази між рахунками одного клієнта в одному банку на рахунки інших фізичних осіб.

Ліміт не стосується рахунків волонтерів, які відповідають встановленим критеріям, і осіб, чиї щомісячні доходи з підтверджених джерел перевищують встановлене обмеження.

Також в разі переказу коштів між власними рахунками клієнта в одному банку та переказів юридичним особам обмеження не застосовується.

У грудні 2024 року банки підписали меморандум, який передбачає зниження лімітів на перекази з карток для ризикованих клієнтів до 50 тисяч гривень на місяць без строки.

Зміни назв судів на Півдні України

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміну найменувань місцевих загальних судів у різних районах країни. Ця ініціатива спрямована на приведення назв судів у відповідність до законодавства про декомунізацію, захист державної мови та адміністративно-територіальний устрій, повідомляє Інтент.

Закон змінює назви 103 місцевих загальних судів по всій Україні, не впливаючи на їх структуру або діяльність.

Ці нові найменування наберуть чинності з 25 квітня 2025 року.

Наприклад, у найменування судів у Миколаївській області:

  • Южноукраїнський міський суд стане Південноукраїнським міським судом;
  • Жовтневий районний суд перейменують на Вітовський районний суд;
  • Ленінський районний суд міста Миколаєва отримає назву Інгульський районний суд.

Автор: Ігор Льов

INTENT

About Author
Тут Херсон

Новини Херсона та Херсонської області. Наша мета – забезпечити користувачів широким спектром поглядів та інформації про Херсонську громаду. Ми прагнемо сприяти інформаційному розмаїттю та об’єктивному інформуванню громадськості.

View All Articles

Related Posts