На основі соціологічних досліджень, проведених з використанням дослідницької онлайн-панелі Херсонської громади. Звіт за результатами дослідження онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам із бази даних (дослідницької онлайн-панелі Херсонської громади).
Основною метою даного дослідження було визначити, як мешканці Херсона оцінюють стійкість своєї громади та різні аспекти функціонування Громадської ради при Херсонській міській військовій адміністрації.
Ключові результати:
- Для 64% опитаних херсонців стійкість громади пов’язана передусім з тим, що Херсон залишається частиною України. Другим важливим аспектом є стабільність роботи критичної інфраструктури, що зафіксовано у 62% відповідей. Цей фактор виявився особливо значущим для тих, хто наразі перебуває поза містом. Третє місце за значимістю займає фізична безпека, яку відзначили 56% респондентів.
- Більшість учасників опитування оцінили стійкість Херсонської громади на рівні 5,6 балів із 10, що є досить високим показником для регіону, що знаходиться на лінії фронту.
- Найважливішими елементами стійкості громади виявилися дії Збройних сил України, активність самих мешканців Херсона та робота комунальних служб, які отримали більше 70% позитивних оцінок.
- Ключовими факторами, що сприяють підтримці стійкості, стали: взаємопідтримка (69%), здатність адаптуватися до змін у місті (61%) та патріотизм (55%). У той же час наявність обстрілів (83%), корупції (77%) та безробіття (66%) негативно впливають на стійкість.
- 82% респондентів вважають важливим залучення громадськості до обговорення та ухвалення рішень у громаді під час війни. 61% вважають, що міська влада недостатньо проводить зустрічей з населенням та обговорень.
- Серед найбільш бажаних форм участі громадян у процесах прийняття рішень у Херсоні опинилися: опитування громадської думки, публічні звіти чиновників перед населенням, гарячі телефонні лінії з фіксацією пропозицій, регулярний збір ідей через офіційний сайт та залучення жителів при формуванні місцевого бюджету.
- 80% опитаних підтримали ідею створення Громадської ради при Херсонській міській військовій адміністрації. 66% вважають, що представники громади повинні подавати свої кандидатури, а голосування має проводитися серед мешканців.
- Мешканці не проти того, щоб Громадська рада оновлювалася час від часу: 48% вважають, що цього слід робити раз на рік, а 25% – раз на два роки.
- Оцінки діяльності Громадської ради при Херсонській МВА більшість респондентів, що залишилися в місті, та тих, хто виїхав, давали схожі. Єдине розбіжність стосувалася питання запрошення до роботи Громадської ради тих херсонців, які виїхали. Схвалили цю пропозицію 33% мешканців міста та 56% тих, хто виїхав.
- На думку опитаних, основними проблемами, з якими повинна займатися Громадська рада, є соціальні питання (73%), контроль за діяльністю Херсонської МВА (69%) та економічні питання, зокрема бюджет (63%).