Подружжя Валентина та Дмитро Тарасенки із окупованого Сімферополя вважають себе відданими прихильниками релігії. Вони активні парафіяни храмів Російської православної церкви, мають тісні контакти з російськими священиками і навіть викладають у недільній школі. Однак їхня релігійна віра не зупиняє їх від тяжкого злочину – викрадення та фактичного привласнення українських дітей. У 2024 році ці «благодійники» вивезли з окупованої частини Херсонщини хворе піврічне немовля і через російський суд незаконно встановили над ним опіку. Херсонка Ангеліна стала вже дев’ятою дитиною в сім’ї Тарасенків.
Про це повідомляє кореспондент «IPC-Південь» Петро Коберник.
До анексії Криму Росією сімферопольці Валентина та Дмитро Тарасенки намагалися вести ресторанний бізнес. Проте в 2018 році вони вирішили, що опікунство над хворими дітьми є більш прибутковим справою і заснували власний благодійний фонд «Колиска милосердя».
Фонд займається «допомогою та підтримкою» неповнолітніх пацієнтів у лікарнях Криму. Найчастіше ця діяльність зводиться до того, що Валентина змушує тяжко хворих дітей відвідувати церковні служби в храмах РПЦ.

Російські священнослужителі причащають хвору дитину за ініціативою Валентини Тарасенко. Сімферополь, жовтень 2024 року. Фото: соцмережі
Після 2022 року «волонтери» фонду «Колиска милосердя» почали відвідувати також окуповану територію Херсонської області. Ймовірно, під час одного з таких візитів Валентина Тарасенко помітила дитину, яку згодом вирішила викрасти.
Цю дівчинку звуть Ангеліна Вєтух. Вона народилася 7 вересня 2023 року на лівобережжі Херсонщини. Згідно зі словами Тарасенко, вже через кілька днів після народження російські військові відвезли немовля до окупованого Скадовська. Мати Ангеліни завжди була з нею в лікарні, але з незрозумілих причин не супроводжувала дитину до Сімферополя і далі на територію Росії, де мали провести операцію.
Після операції, замість повернення дівчинки матері, Тарасенко звертається до суду. Російська юстиція оперативно ухвалила незаконне рішення про позбавлення матері Ангеліни батьківських прав і передачу дитини родині Тарасенків. Таким чином, з березня 2024 року фактично викрадене немовля, якому було лише півроку, стало дев’ятою дитиною в родині кримських «волонтерів».
Тарасенко на своїх соціальних мережах стверджує, що вивезти Ангеліну з Херсонщини їй допоміг фонд «Паломниця», який очолює Оксана Марченко, дружина зрадника Віктора Медведчука.

Валентина Тарасенко та викрадена нею Ангеліна Вєтух. Сімферополь, 2024 рік. Фото з соцмереж
Журналістам «IPC-Південь» вдалося дізнатися, що Ангеліна Вєтух не є першою дитиною, яку незаконно відібрало подружжя Тарасенків. П’ять років тому аналогічна доля спіткала Віктора Черемиса.
Його мати переїхала до Криму у 2013 році та вирішила залишитися на півострові після його окупації. Маючи українське громадянство, Олена Черемис народила сина в 2018 році, який отримав документи російського зразка. Через кілька тижнів у жінки діагностували онкологічне захворювання, і допомогти їй погодилися вже відомі нам «волонтери» з фонду «Колиска милосердя». Мати-одиначка переїхала до будинку Тарасенків, де їй та її сину Віктору обіцяли повноцінний догляд.
Згідно з твердженнями Валентини Тарасенко, Олена Черемис нібито написала заяву до органів влади з проханням передати їй сина, оскільки її родина піклувалася про хвору. Проте знайомі жінок стверджують, що «волонтерка» знущалася над немічною жінкою, прагнучи якнайшвидше заволодіти її дитиною.
«Валентина вважала, що Олена прикидається, не подавала їй лікарняного, змушуючи самостійнорти вставати до туалету, що призводило до того, що Олена почала ходити під себе. Відмови хворої ходити до церкви супроводжувалися моральним тиском», – розповідала активістка Катерина Горєлкіна російським журналістам. Вона зазначила, що за день до смерті Черемис попросила звільнити її від «опіки» та перевезти в хоспіс, а сина віддати до дитячого будинку. Вже наступного дня Олена померла.

На фото зліва Олена Черемис з сином Віктором. На фото справа Валентина Тарасенко, яка привласнила хлопчика після смерті матері. Джерело: соцмережі
Після смерті матері, Тарасенки одразу ж намагалися привласнити Віктора Черемиса, але з’ясувалося, що хлопчик має родича – дідуся, який проживає в Києві. Дідусь, дізнавшись про смерть дочки, погодився приїхати до Криму та забрати онука і вже почав оформляти документи. Процес міг зайняти кілька місяців.
Однак Тарасенки мали інші плани і намагалися отримати опікунство над Віктором, поки його дідусь проходив бюрократичні процедури. Кримські чиновники відмовили Тарасенкові, оскільки вона не працює офіційно і вже має на утриманні семеро дітей.
Тарасенко влаштувала скандал, залучивши журналістів. Розголос дійшов до російського президента Путіна, і той фактично «посприяв» тому, щоб дитина залишилася на окупованих територіях. Після цього кримські соціальні служби передали Віктора Черемиса подружжю Тарасенко.

Головна сторінка фонду «Колиска милосердя» в російській соціальній мережі з закликом жертвувати кошти на благодійність.
Чому ж Валентина та Дмитро викрадають дітей і намагаються терміново отримати над ними опікунство? Відповідь проста – гроші.
Благодійний фонд «Колиска милосердя» (ІПН 910222322377) активно отримує державні гранти від російської влади. Тарасенки заробляють на пожертвах, навіть продаючи на своїй сторінці в соціальних мережах різні товари. Для продовження цього бізнесу їм необхідна публічність. У 2019 році фонд здобув популярність завдяки історії з Віктором Черемисом. Коли увага до історії зменшилася, «волонтери» знову відчули потребу в медійності. Тож, щоб привернути увагу співчутливих людей, вони викрали з Херсонської області Ангеліну.

Російські підлітки «граються» з хворою дитиною. Фото з соцмереж. Літо 2024 року
Ангеліна Вєтух, як і інші діти, яких привласнили Тарасенки, для них є не більше ніж вигідним капіталовкладенням. Незабаром після переїзду до нової родини фото та дані дівчинки почали з’являтися в публікаціях фонду поруч з номерами банківських карток Валентини та Дмитра.
Цю ситуацію найкраще ілюструє випадок, який стався влітку 2024 року. «Ідеальна мати» вирішила представити свою волонтерську родину, відвізши Ангеліну до дитячого табору у Феодосії, де дозволила російським підліткам, котрі там відпочивали, погратися з дівчинкою. Поки школярі розважалися з десятимісячною дитиною, яка нещодавно перенесла операцію на серці, її «мати» спокійно спостерігала за цим, розраховуючи вигоди від такої «реклами».