У прибережних селах Милівської громади Херсонщини окрім самотніх літніх людей, які відмовляються евакуйовуватись, мешкають й чоловіки середнього віку, ховаючись від мобілізації.
Про це в інтерв’ю МОСТу розповіла начальниця Милівської сільської військової адміністрації Любов Мінько.
За її словами, ці чоловіки розуміють, що в зону активних бойових дій представники ТЦК не поїдуть, тож продовжують мешкати у прифронтових селах.
“Ми співпрацюємо з ТЦК, з поліцією, надаємо транспорт і водія для спільних виїздів, коли треба вручити повістки. Та навіть коли доїжджаємо до такого ухилянта, від цього – ніякого ефекту. Були такі ситуації: чоловік по двору ходить, нам там «чортиків» показує, а з двору він не вийде, а я зайти в двір теж не можу. Все. Покрутилися ми там, склали протокол про відмову взяття повістки. А більше нічого зробити не можемо, бо немає механізму”, – розповіла Любов Мінько.
Водночас, за словами начальниці СВА, адміністрація намагається запобігти мобілізації цінних працівників. У Милівській громаді – це п’ятеро чоловіків, які працюють у проєкті “Армія відновлення”.
“Ці чоловіки, – каже Любов Мінько, – офіційно оформлені у нас як підсобні працівники. На вимогу ТЦК ми надали список і невдовзі отримали вказівку доставити їх. Тоді я зв’язалася з начальником Херсонської обласної військової адміністрації Олександром Прокудіним і запропонувала: «Якщо їх забираєте, забирайте й мене!», бо без тих людей – ніяк. Хто опікуватиметься системою водопостачання? Хто оперативно усуватиме наслідки прильотів? Хто допомагатиме з доставкою гуманітарки? Це робитимуть дідусі, бабусі? Алкоголіки робитимуть, які тут лишилися? Ні”, – розповіла Мінько
Раніше ми писали, що у селі Республіканець Милівської громади не лишилось жодної людини