Депутату Херсонської облради заочно оголосили підозру в держзраді через співпрацю з окупантами, отримання російського паспорта та фінансування армії рф. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань з посиланням на підозру Офісу генерального прокурора.
Данилу Репілевському, депутату Херсонської облради та аграрію з Каховського району, заочно оголосили підозру в державній зраді. За даними Херсонської обласної прокуратури, він співпрацював з окупаційною владою, отримав російський паспорт, передавав майно аграріїв та допомагав окупантам як ресурсно, так і політично.
Слідство встановило, що Репілевський у 2022 році незаконно отримав громадянство рф, зареєстрував кілька підприємств у російській податковій, платив податки державі-агресору та організував вивезення сільгосппродукції до Криму й країни-агресора. Частину продукції було викрадено в інших фермерів.
Він також примушував працівників свого підприємства отримувати російські паспорти та брати участь у референдумі щодо приєднання до російської федерації. Окрім цього, ексдепутат допомагав військам рф — ремонтував техніку, забезпечував їх харчами та місцем проживання на території Тавричанської громади.
Він заселяв окупантів до будинків евакуйованих мешканців, зокрема до оселі директора держпідприємства “Асканійське” Віктора Найдьонова.
За даними журналістів, ексдепутат Репілевський відігравав роль “публічного обличчя” агробізнесу, який контролювали його батько та Альберт Бабаєв, відомий у регіоні як “Мільйончик”. Попри спроби дистанціюватися від родини, Данило повернувся під вплив батька, який почав готувати його до політичної кар’єри.
У 2019 році Репілевський балотувався до парламенту від “Слуги народу”. Тепер йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Також 56-річного Анатолія Семенова, директора Генічеського ліцею №4, визнали винним у колабораціонізмі. Херсонський міський суд заочно засудив його до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Окрім цього, СБУ встановила десятьох колишніх поліцейських з Херсонщини, які приєдналися до незаконного батальйону так званого місцевого МВС під час окупації.
Анна Бальчінос