Стаття була опублікована на сайті видання.
Хлопчика звали Дмитро, він мав один рік і два місяці. В той день він спокійно грався у манежі на подвір’ї бабусі Галини, коли російський дрон скинув вибухівку. Удар завдав йому критичних травм. 64-річна жінка також постраждала, отримавши струс мозку. NYP процитували її свідчення з інтерв’ю українському виданню.
“Я почула сильне дзижчання дрона, повернула голову, – і він пролітав прямо тут. Я кинулася до дитини, кричала: ‘Малюк, малюк, біжи!’ Батько підскочив і підняв його на руки, але він уже був мертвий,” – розповіла Галина.
Керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін повідомив британському виданню The Telegraph, що хлопчик загинув миттєво. Посадовець охарактеризував дії російської армії як жорстокі та цілеспрямовані вбивства.

Дитячий манеж та іграшки, запорошені землею після вибуху. Олександр Прокудін/Facebook
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак також вказав на те, що ця атака не була випадковою, оскільки оператори БПЛА спостерігають за своїм приладом у режимі реального часу, що дозволяє їм точно націлювати удари, про що повідомляє NYP.
“Це справжнє полювання на людину. Оператор через дрон спостерігав, як грає дитина, і безжально завдав удару. Це лише один з численних випадків, адже для росіян вбивство цивільних у Україні стало видом розваги,” – заявив він.
Командир спеціального підрозділу ЗСУ лейтенант Денис Ярославський підтримав цю думку, підкресливши, що зображення з дронів стає дедалі чіткішим, коли вони наближаються до мети.
“Не думаю, що це була помилка, враховуючи, що деякі російські солдати служили у в’язницях за вбивства. Частина з них має серйозні психічні проблеми, а найголовніше — вбивство за допомогою FPV-дрона психологічно відрізняється від знищення безпосередньою зброєю. Це більше нагадує комп’ютерну гру, в якій не відчуваєш емоцій,” – зазначив військовослужбовець.
Російські військові відверто визнають, що “полюють” на цивільних осіб, і називають це “дроновим сафарі”, як зазначив ветеран морської піхоти США Едді Етью. Наразі він допомагає збирати дрони для українських сил.
“Для російських операторів дронів питання цивільності мети не існує. Є лише одне: чи рухається ця ціль? Якщо так — необхідно вбити, незалежно від того, чи це людина, тварина, чи предмет. Для них це гра,” — зауважив він.
Згідно з даними правозахисної організації Human Rights Watch, дрони передають відео в реальному часі своїм операторам, що дозволяє їм з великою точністю керувати своїми атаками на відстані до 25 кілометрів. Крім того, російські військові використовують менші квадрокоптери, які дозволяють їм цілеспрямовано вражати людей. Організація зафіксувала щонайменше 45 атак у районах Антонівка та Дніпровське, що свідчить про свідоме націлювання на мирних жителів та цивільну інфраструктуру.
Лейтенант Ярославський також додав, що російські військові використовують дрони з напів зарядженими акумуляторами для ураження будь-якої поміченої цілі. Як повідомляє NYP, ціль не має значення для операторів.
“Ворог не хоче марнувати виріб, тому оператор просто вирішує атакувати все, що бачить,” — підкреслив він.