Антидронові сітки не забезпечують абсолютний захист, але можуть бути ефективними в окремих випадках.
Таку думку висловив начальник Херсонської міської військової адміністрації Ярослав Шанько в інтерв’ю виданню “Телеграф”.
За словами Шанька, повний захист громади, розташованої поруч із фронтом, забезпечити практично неможливо. Це технологічна війна, в якій противник постійно вдосконалює свою тактику й технічні засоби. Водночас, місто сподівається, що антидронові сітки зможуть покращити безпекову ситуацію.
Цей метод давно використовується військовими для захисту своїх позицій — сітки “ловлять” ворожі безпілотні літальні апарати, зокрема через риболовні мережі. Волонтерка Олена Ковальська зібрала такі сітки для 34-ї окремої бригади берегової оборони. Проте, нестача таких ресурсів залишається актуальною.
“Нарешті, варто зазначити, що антидронові сітки не є універсальним вирішенням проблеми. Проте вони можуть знизити ризик ураження з боку дронів, особливо на дорогах або критичних об’єктах. Якщо дрон скидає вибухівку, сітка здатна зменшити силу удару або зменшити зону ураження,” – пояснює голова МВА.
Про необхідність цих сіток знову нагадав Станіслав Бунятов, молодший сержант і командир відділення 24-го штурмового батальйону “Айдар”. Він зазначив, що їх можна було встановити ще раніше.
Ярослав Шанько повідомив, що міська влада розуміє цю потребу і наразі працює разом із військовими та технічними фахівцями, щоб визначити, де найкраще встановити сітки. Водночас, найефективнішими засобами протидії дронам залишаються системи радіоелектронної боротьби та засоби виявлення.
Нагадаємо, що Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської ОДА придбав сіткове полотно на суму 5,1 мільйона гривень. Це обладнання необхідне для забезпечення безпеки цивільного населення під час надання адміністративних і медичних послуг, особливо з огляду на постійні артобстріли, атаки безпілотників і авіаудари по Херсону.