На Миколаївщині пенсіонер допомагав солдатам рф катувати місцевих мешканців та отримав 9 років тюрми

(Фото: Анастасія Зубкова)

У Миколаївській області судили пенсіонера, який здав російським солдатам місцевих жителів під час окупації села.

Вироком Снігурівського районного суду йому обрано покарання у вигляді дев’яти років тюремного ув’язнення.

За матеріалами справи, село Новокиївка Миколаївської області з 4 березня по 11 листопада 2022 року було окуповане російською армією.

Обвинувачений — Григорій Драгуненко — пенсіонер із Херсона, який у цьому селі арендував ставок та доглядав батьківську хату. 

Росіяни почали шукати звʼязок з місцевими, які б погодились на співпрацю та надання даних щодо дислокації ЗСУ. Одним з тих, хто погодився на пособництво, виявився місцевий житель Новокиївки. Зокрема в липні 2022 року, стикнувшись з відсутністю води,  знайшли на території приватного домоволодіння, точку, облаштовану насосом, яку планували використовувати для видобування води для власних потреб. Однак селяни, дізнавшись про це, демонтували та сховали насос.

Список з прізвищами тих, хто сховав від росіян насос, все ж передали. Проте знайти місцевих самі окупанти не змогли.

Як повідомило видання “Судовий репортер”, один із потерпілих пригадав, як до нього прийшов син Драгуненка у супроводі російського військового і сказав, що його чекає батько. На подвірʼї у Драгуненка були ще 4-5 солдатів і вони з господарем розпивали пиво. Драгуненко спитав, де насос, і російський військовий також. Драгуненко тримав у руках список, в якому було його прізвище. Далі потерпілого змусили сісти в машину, за кермом якої був Драгуненко і поруч сидів російський військовий. Позаду рухався камаз із солдатами. По дорозі Драгуненко говорив росіянам, що знає, де живе людина зі списку. Вони кілька разів зупинялися і в машину підсаджували інших затриманих.

Потерпілий розповів, як біля цвинтаря його з односельцями вишикували і били. Їм дали зіграти в “русскую рулетку” — тягнути сірники. Потерпілий витягнув короткий сірник, тому солдат вивів його за пагорб і зробив два пострли — один раз поруч та другий раз біля голови. Потім вдарив його по обличчю і сказав сидіти і привів ще одного чоловіка, якого також побив. Потім усіх затриманих поставили у коло і знову били.

Росіяни давали чоловікам 3-4 дні, щоб знайти насос. І наказали на Драгуненка та його дітей навіть не дивитися “криво”, бо будуть великі проблеми, бо буде граната в кожній оселі.

Загалом зі сторони обвинувачення було допитано семеро потерпілих і двоє свідків, які підтвердили ці обставини. Щодо насосу ті пояснили, що в сусіда був насос, сусід виїхав та доручив одному з них доглядати за подвірʼям. Насос односельці сховали, щоб військові РФ ним не користувалися.

Ще один свідок пояснив, що після обіду влітку 2022 року йшов додому повз цвинтар, побачив хлопців із села та військовослужбовців рф. Солдати силою затовкли його в машину та сказали, що Драгуненко його підвезе. Він був у середньому стані спʼяніння, тому не всі обставини пам`ятає. А через пару днів знайшов у себе у дворі насос.

Також були допитані троє свідків захисту, але вони не були очевидцями описаних подій і знали про все тільки зі слів сусідів.

У підсумку за співучасть у воєнному злочині Драгуненка засудили до 9 років позбавлення волі.

Раніше ми писали, на лаві підсудних опинився колишній керівник херсонської колонії, який надав наказ примусово вивезти зі Снігурівської колонії 97 ув’язнених.

Також судитимуть голову виконавчого комітету проросійської громадської організації “Народний Фронт у Криму” за пособництво державі-агресору.

Крім того, російському військовому  оголосили підозру у порушенні законів та звичаїв війни.

Ірина Глухова

Про це пише INTENT