Чому не всі бажаючі здатні приєднатися до “Армії відновлення”?

Дар’ївська сільська територіальна громада більше року реалізує програму “Армія відновлення”, що допомагає вирішувати проблему безробіття та покращувати інфраструктуру. Проте виникають деякі труднощі з її впровадженням.

Видання “Вгору” поспілкувалося з Наталею Гридіною, керівницею відділу регіонального розвитку, інвестицій та проєктної діяльності Дар’ївської сільради. Вона проінформувала, що на початку програми до суспільно корисних робіт було залучено 10 осіб, а наразі ця кількість зросла до 40. Щомісяця на Facebook-сторінці Дар’ївської сільської ради публікується звіт про діяльність “Армії відновлення”.

Завдяки програмі, жителі громади можуть працювати в рідному селі, що поповнює місцевий бюджет. “Армійці” обслуговують чотири соціальні пральні в різних населених пунктах та займаються ремонтом приміщень.

Основним викликом тривалого процесу є брак кваліфікованих фахівців. Більшість працівників – некваліфіковані підсобні робочі. Незважаючи на ці труднощі, програма дозволяє жінкам виконувати важку фізичну працю, тоді як багато місцевих чоловіків або служать у ЗСУ, або мають проблеми з військовими документами.

Обмеження у прийомі на роботу

До “Армії відновлення” не всім бажаючим вдалося приєднатися. З 15 охочих, лише 5 були прийняті на роботу. Причини відмов – наявність особового господарства, проблеми з документами або реєстрацією в іншому регіоні.

Розширення програми на рівні області

Програма діє також в інших громадах Білозерщини. У Білозерській територіальній громаді працює 64 особи, а у Чорнобаївській – 45. Загальна кількість працівників на Херсонщині досягає 700 осіб. Станом на зараз заробітна плата “армійців” складає мінімальні 8 тисяч гривень.

“Ми допомагаємо людям відновлювати документи, докладаючи максимум зусиль для кожного претендента. Хотілося б, щоб заробітна плата була більшою”, – зазначила Наталя Гридіна.

Фото Дар’ївської сільської ради

Білозерка.info