Генеральна прокуратура України висунула підозру Наталії Шарко, тимчасово відстороненій судді Генічеського районного суду Херсонщини. Її обвинувачують у державній зраді, роботі на окупантів і співпраці з незаконним судовим органом.
Про це інформує Центр журналістських розслідувань з посиланням на оприлюднену підозру на офіційному сайті.
Слідчі з’ясували, що Наталія Шарко, перебуваючи на посаді судді, перейшла на бік ворога. 18 жовтня 2022 року вона отримала російський паспорт і призначення в незаконно створений окупаційний суд.
Працюючи на окупантів, Шарко розглядала справи за російським законодавством. 3 травня 2023 року вона ухвалила рішення про арешт на два місяці, а 18 травня — постанову щодо адміністративного правопорушення Віталія Чумакова, яке згодом було оскаржене в окупаційному суді Криму.
6 липня 2023 року Шарко продовжила термін незаконного утримання під арештом, а 20 липня відправила під арешт іншу особу, затриману окупантами.
24 липня 2023 року вона винесла ще один вирок, який теж оскаржили в окупаційному суді Криму.
У вересні 2023 року Шарко стала першою заступницею голови окупаційної адміністрації Генічеського району. Вона брала участь у відкритті захоплених шкіл, організовувала заходи до дня Генічеська і займалася проросійською пропагандою.
Шарко інкримінують державну зраду, добровільне зайняття посади в незаконному судовому органі на тимчасово окупованій території та колабораційну діяльність. За ці злочини її можуть засудити до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Наталію Шарко призначили суддею Генічеського районного суду в жовтні 2013 року, а в липні 2018 року вона стала суддею Печерського районного суду Києва. У грудні 2021 року її повторно призначили суддею Генічеського райсуду. У липні 2024 року її тимчасово відсторонили від роботи на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя. За час повномасштабної війни Шарко отримала майже 1,4 мільйона гривень зарплатні з держбюджету України, незважаючи на роботу на окупантів.
Наталія Шарко народилася в селі Цукури Таврійської міської громади Каховського району Херсонщини.
Раніше повідомлялося, що російського військового і жителя Олешок засудили до 12 років позбавлення волі за незаконне утримання і катування цивільних.