З червня російські окупаційні сили розпочали створення на лівобережжі Херсонщини так званих «органів територіального громадського самоврядування». Наприкінці липня в Каховському районі визначили межі 17 таких новоутворених структур, більшість з яких мають незвичні назви. Таким чином, Росія намагається посилити контроль над тимчасово окупованими територіями не тільки на рівні сіл і міст, але й кварталів та мікрорайонів.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на внутрішні джерела та інформаційні ресурси окупанта.
Нелегально створений «совет депутатов Каховского муниципального округа» затвердив межі 17 створених у Каховському районі окупаційних «територіальних громадських самоврядувань» (ТОС).
Згідно з цим рішенням, у Каховці створено такі ТОС: мікрорайон №7 «Надежда», мікрорайон №6 «Мечта», мікрорайон №4 «Созидание». У Тавричанській сільській територіальній громаді діятиме ТОС «Голос народа», у Федорівському старостинському окрузі Зеленопідської громади та Волинському старостаті Тавричанської громади буде ТОС «Роза».
В селі Малокаховка Каховської громади функціонуватиме ТОС «Шаг в будущее», у селищі Любимівка відповідної громади – ТОС «Единство», у селі Архангельська Слобода Зеленопідської громади та у селі Вільна Україна Каховської громади діятиме ТОС «Возрождение».
У селах Дмитрівка і Діброва Зеленопідської громади створено ТОС «Восток», у селах Костогризове, Богданівка та Наталівка тієї ж громади – ТОС «Наш дом». У селі Коробки Каховського району буде ТОС «Феникс».
У Таврійській міській громаді створені ТОС, такі як «Горизонт Чернянки» (в Чорнянці і Новокам’янці), «Родные просторы» (Сергіївка), «Родные края» (Цукури), «Мы вместе» (Кам’янка) та «Подоляне» (Червоне поділля).
У селах Зелений Під, Петропавлівка, Зелена Рубанівка, Калинівка та Подівка Зеленопідської громади буде діяти ТОС «Звезда».
Перший ТОС на тимчасово окупованій території Херсонщини створили в селищі Брилівка Виноградівської громади Херсонського району. Зараз подібні структури створюються в Новокаховській громаді.
«Територіальні громадські самоврядування» існують у Росії давно. Фактично, вони є частиною місцевого самоврядування та можуть претендувати на фінансування з місцевих і державного бюджетів РФ.
«ТОС нагадують суміш наших ОСББ та квартальних комітетів, адже окупанти об’єднують під цією назвою не лише багатоповерхівки, але й квартали з приватною забудовою. Межі ТОС часто збігаються з межами виборчих дільниць. Очевидно, що про справжнє громадське самоврядування тут навіть не йдеться. Окупанти хочуть підвищити контроль над населенням не тільки на рівні міст і сіл, але й кварталів та мікрорайонів. Так їм буде зручніше надавати лояльним до них ТОС різні привілеї у вигляді нових лавок, дитячих ігрових майданчиків та інших благ», – прокоментували представники законної влади Каховки.