Тимчасово окуповані території Херсонської області стикаються з серйозним дефіцитом кваліфікованих працівників, зокрема педагогів та лікарів. Протягом понад двох років з моменту окупації лівого берега російська влада не змогла вирішити проблему браку кадрів з вищою освітою. Зараз, за даними місцевих представників окупаційної влади, регіону потрібні близько 1900 фахівців у цих сферах.
Про це інформують кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.
“Люди приїжджають в область, але не так активно, як би хотілося. Не всі витримують складний ритм життя та роботи в умовах постійної небезпеки. Проте загалом ситуація з кадрами поступово покращується. Якщо на початку 2024 року в Херсонській області не вистачало 2500 фахівців, то зараз — близько 1900”, – повідомив призначений окупаційною владою “губернатор” Херсонщини Володимир Сальдо.
Не дивлячись на ці заяви, зменшення потреби у фахівцях спричинене не збільшенням їх кількості, а закриттям вакансій у бюджетних установах через припинення їхньої роботи. Ситуацію ускладнює і той факт, що більшість педагогів та лікарів, які погодилися працювати на окупованій території, — старшого віку. Це означає, що з часом їх кількість тільки зменшуватиметься.
Для ілюстрації дефіциту кадрів наведемо приклад. 3 жовтня 2023 року окупанти розпочали новий навчальний рік у двох захоплених школах Каховського району — в селах Архангельська Слобода та Костогризове Зеленопідської громади. Вчителів до цих навчальних закладів росіяни набирали через оголошення в соцмережах. Станом на середину вересня, у двох нововідкритих школах бракувало викладачів основних предметів.